Yeni Kedime İlk Olarak Hangi Ürünleri Almalıyım

Sekerrimm

Yavru bir kedim var ve mama dışında bir şey almadım henüz.
İlk olarak neler almam gerekir sizin tavsiye ettiginiz türler ve markalarla yazar mısınız lütfen.
Örn:Kristal kum
Almam gereken şeyleri az çok biliyorum ama hangisi daha iyidir bilemiyorum pek bilmeden boşa parada vermek istemiyorum.
Yazarsanız çok mutlu olurum ve pet shoplardaki açık kuru mamalardan veriyorum bir sorun olur mu?
Teşekkürler şimdiden

7 CEVAP

yasement

Bentonit kum öneririm kristal çok sağlıklı değil. İnce taneliden memnunuz biz. Açık kuru mama alıyorsanız bence birer kilo alın bittikçe, toptan 5 kilo almayın çünkü son kullanma tarihi en yakın mamayı açar petshoplar. Aldığınız markanın da internetten içeriğine ve kullanıcı yorumlarına bakın mutlaka.

Ealbs

Mama kabı,mama kum,kum kabı,taşıma sepeti,tarak

Havanese_Siri

Mama/su kabı, tarak, mama, kum kabı, kum, yatak, taşıma çantası

Luckyssss

Canı sıkılmasın diye bi kaç oyuncak :) eviniz alçakta ise camları filan kedi künyesi :)

patili

şuan en lazım olanlar

  • kaliteli bir mama,

  • bentonit kum (sanicat active marka iyi ve ucuz)

  • evde cam kaseleriniz varsa cok derin olmayan, onları mama kabı yapabilirsiniz ama dar agızlı olmaması lazım. bir yuvarlak CD genişliğinde agzı olmalı kabın ve cok da derin olmamalı.

  • kum kabı, açık olanlar daha ucuz ve alıştırmak için daha kolay.

  • ve tabi ki veterinere götürüp getirmek için bir taşıma çantası

mkanınız dogrultusunda kedinize vermeniz gerekli olan bazı takviyeler var. onları da ilgilenirsenşz yazarm

Berldmr

Mama su kabı marka farketmez kuru mama N&D Acana Orijen kullanabilirsiniz yaş mama olarakta Dr. Clauder's önerebilirim ayda 2 kere filan verebilirsiniz yaş mamayı sürekli beslemeyin yaş mamayla kedi kumu olarakta ben vancat kokulu bentonit kedi kumu kullanıyorum bu güne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım kum kabı marka farketmez ama kapaklı kum kaplarından kullanmanız daha iyi olur kedibox olarakta marka pek farketmez yatak mecburi değil genelde kullanmıyorlar zaten ödül maması alabilirsiniz eğer bişeyler öğretmek istiyorsanız bide vitamin alabilirsiniz ben toz vitamin kullanıyorum cat-vit markasını önerebilirim

Sekerrimm

Teşekkürler herkese