Kedilerde Antibiyotik Tedavisi Bu Kadar Pahalı Mı???

Mungojerrie

Sokaktan sahiplendiğimiz 1.5 yaşındaki tekir kedimiz iki gün önce akşam huzursuzlandı, hiç ses çıkarmayan uslu kedimiz canı yanıyormuş gibi miyavlıyor ve sürekli saklanmaya çalışıyordu. Hemen aldığımız gibi veteriner aramaya koyulduk. Yakınlarda daha önceden 7/24 tabelasını gördüğüm veterinerlik kliniğine gittik. Kan testi yapıldı ve iki röntgen çekildi. Röntgenlerde bişey çıkmadı fakat kan değerlerinde bağışıklık sistemi elemanları yüksek çıktı. (maksimum değerlerden 3-5 puan yüksek). Kanında ciddi bi enfeksiyon olduğu ve antibiyotik tedavisine başlayacaklarını söylediler. Bir adet antibiyotik iğnesi yaptılar ve eve gidip dinlenebilir dendi. Bu işlemlerin hepsi için bizden** 750 tl** ödeme istediler. O günkü telaşla sormadık hemen ödedik. Fakat şimdi düşününce bu işlemlere bu fiyat çok fazla değil mi? Üstelik antibiyotik parası bile dahil değil onu her yapıldığında 40 tl olmak üzere ayrıca alıyolar.

17 CEVAP

Succubus

Pardon sokaktan sahiplendiğimiz demişsiniz. Ben sokakta baktığınız gibi anlamıştım

Semayildiz

Benim kedim de sinüzit olmuştu burnu inanılmaz tıkanıyordu ve geceleri horlayarak uyuyordu. Veteriner hekimimiz dört gün üst üste antibiyotik iğnesi yaptı dört gün sonunda toplam 40₺ ücret aldı. Ama maalesef sinüzit hemen geçmiyor. Bir hafta sonra tekrarladı ve bu sefer farklı bir antibiyotik yapıldı iki gün tekrat iğne tedavisi gördü ve o zaman da 40₺ ödedik.