Kedilerde Antibiyotik Tedavisi Bu Kadar Pahalı Mı???

Mungojerrie
Mungojerrie

166 Puan

Sokaktan sahiplendiğimiz 1.5 yaşındaki tekir kedimiz iki gün önce akşam huzursuzlandı, hiç ses çıkarmayan uslu kedimiz canı yanıyormuş gibi miyavlıyor ve sürekli saklanmaya çalışıyordu. Hemen aldığımız gibi veteriner aramaya koyulduk. Yakınlarda daha önceden 7/24 tabelasını gördüğüm veterinerlik kliniğine gittik. Kan testi yapıldı ve iki röntgen çekildi. Röntgenlerde bişey çıkmadı fakat kan değerlerinde bağışıklık sistemi elemanları yüksek çıktı. (maksimum değerlerden 3-5 puan yüksek). Kanında ciddi bi enfeksiyon olduğu ve antibiyotik tedavisine başlayacaklarını söylediler. Bir adet antibiyotik iğnesi yaptılar ve eve gidip dinlenebilir dendi. Bu işlemlerin hepsi için bizden** 750 tl** ödeme istediler. O günkü telaşla sormadık hemen ödedik. Fakat şimdi düşününce bu işlemlere bu fiyat çok fazla değil mi? Üstelik antibiyotik parası bile dahil değil onu her yapıldığında 40 tl olmak üzere ayrıca alıyolar.


10 CEVAP

patili
patili

119870

antibiyotik iğne 200 cokmuş. biz 60 tl vermiştik iğnenin tanesine


meminkoroglu
meminkoroglu

2239

Haklısınız benim kesindedir şu an aynı sorunu yaşıyoruz enfeksiyon riski gerçekten çok tehlikeli kedilerde ama korkulacak birşey yok benimki iyileşmeye başladı aynı ücretleri bende ödedim iğneler değilde kan testine ve röntgene sizden çok para almışlar emin olun benimki o fiyatın çok Üstüne çıktı mamasına kadar değiştirdik maalesef fiyatlar çok yüksek ama bir can için düşününce çok cüzi bir miktar herşey onun sağlığı için iyili tedavi ettirmişsiniz guru duyulası bir davranış herkes sizin gibi olabilse


cute_catTR
cute_catTR

12507

veterinerler genelde pahalı olur ben okulu bitirir bitirmez veteriner olacağım:) ama bu fiyat gerçekten yüksek ayrıca antibiyotik bile dahil değilmiş ?!


ceydatpcu
ceydatpcu

3073

Norml odemissinz bnm vet kan tahlilini 400e yapıyor rontgende 255 tlye cektrdim antibiyotk igne 200


kedilikizzz
kedilikizzz

114984

Bütün tedavileri pahalı malesef :(


nurarik
nurarik

6335

Bugun bir antibiyotik fiyatı amoksisilin etken maddeli bir ilac 14 tl, en çok kullanılan antibiyotik. Aldıkları ücretler kesinlikle çok fazla. Vicdanları kurusun.


axmetmcl
axmetmcl

990

burası Türkiye maalesef, mecbur kalınca "saplamalarıyla" meşhur...


aleyn
aleyn

113835

tahlil ve röntgen fiyatlarını bilmiyorum ama antibiyotik için uygulama parası da alıyorlar her defasında o yuzden ilacın fiyatının 2 katına falan denk geliyor.


Stark
Stark

544

Veterinerlerde mutlaka fiyat sorulmalı. Ben 3 ayrı veterinere gidiyorum 3 vet. de fiyatları çok farklı. Biri antbiyotiği 3 gün yapınca 80 yada 90 alıyor, diğeri 120, 3.vet ise daha fazla. Genelde kedilerimi götürmek zor olduğu için evde yapılacak tedaviyi sorup kendim yapıyorum. Antibiyotik tedavisinde azitro kullanıyorum tabi veterinerlere danışıp. Geçmiş olsun


beautifulcat
beautifulcat

10830

Yaşadığınız şehrin mesela x veterinerler odası fiyatlarına bakarak değerlendirme yapabilirsiniz :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 15825 Görüntüleme
  • 10 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32452 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR