Kedi Maması!Önemli

lanaxgiz

Merhaba kedimin sorunundan daha önce bahsetmiştim. Sürekli kaşıyıp kanattığı bir bölge vardı kafasında. Proplan somonlu kısır mama kullanıyorduk. Fakat yaklaşık 1 ay önce kendi mamasını bulamayıp Whiskas Free Cat mama aldık tesadüf eseri oldu. Ve kedimde yaklaşık 3 haftadır gözle görülür bi düzelme var. Kaşımayı bıraktı. Eski mamasından bir şey alerji yapıyordu demekki. Şuan yediği mamada diğer mamasının aksine olmayanlar: somon, kurutulmuş kanatlı proteini,balık yağı. Ve diğer mamasına göre protein vs oranı daha az. Ciğer aromalı kullanıyoruz. Şuan durumu iyi fakat daha kaliteli bir mamaya geçmek istiyorum içinde somon(mümkünse herhangi bir balık) ve kanatlı OLMAYAN bileğiniz kaliteli bir mama var mı?

9 CEVAP

tyguler

Acananın kısır mamasında sadece tavukhindili var. Bemce bir gün balıklı bir şey verin bir gün tavuklu bir şey verin. Hangisine alerjisi olduğunu anlarsınız ona göre mama alırsınız

lanaxgiz

Proplan somonlu Kısır Kedi Mamasının İçeriği;
Somon balığı (% 20,00), mısır gluten unu, pirinç, kurutulmuş kanatlı proteini, mısır, buğday lifi, buğday gluten unu, kurutulmuş yumurta, mineraller, hayvansal yağ, sakatat, mayalar, balık yağı.
Analizi;
Protein % 41,00, yağ % 12,00, ham selüloz % 4,00, inorganik madde % 7,50, vitamin A 32.000 IU/kg, vitamin D3 1000 IU/kg, vitamin E 670 mg/kg, vitamin C 140 mg/kg, demir 76 mg, iyot 1,90 mg, bakır 12 mg/kg, mangan 36 mg/kg, çinko 120 mg/kg, selenyum 0,11 mg/kg, antioksidanlar.

lanaxgiz

ARKADAŞLAR FREE CAT DE YUMURTADA YOK FAKAT PROPLANDA VAR, yazmamışım bunu

tyguler

Kedinize acana nın tavuklu hindili mamasinı alıp deneyebilirsiniz kaliteli istiyorsanız.

Denizhavcu

Acana ranchlands

Denizhavcu

Acana ranchlands

lanaxgiz

@tyguler içinde kanatlı etkili ve somon olmasın istiyorum. Acabanın kuzu,sığır,biftek vs var mı

burcingltkn

somonlu mamalar kaşıntı ve ağız kokusu yapar benzer bı durumu bızdde yasadık onun dısında mamada fazla proteın varsada yasarsınz

lanaxgiz

@burcingltkn hangi mamayı önerirsiniz peki, nd kuzulu iyi midir?