Kediler İçin Balık Yağı Önerisi ?

Fsena

VET’S PLUS IN SOMON YAĞINI KULLANAN VAR MI? GENEL OLARAK NASIL BİR MARKA? BİLGİSİ OLAN YAZABİLİRSE SEVİNİRİM :)

7 CEVAP

Bence en iyi balık yağı insan kullanımı için üretilmiş olanlar. Yani hem saf somon yağı hem de makul fiyatlı nasıl olabiliyor anlamıyorum doğrusu. Hem insan üretimi için olanlar daha sıkı denetimlerden geçiyor. Benim tercihim bu yönde :))

Rgms

İnsan üretimi için olanlarda keşke sıkı denetimden geçse. Maalesef bitkisel olan, destek diye geçen her şeyde çok fazla başı boşluk var.
Balık yağında:

  1. Trigliserid formda olmasına

  2. IFOS belgesinin olmasına

  3. EPA + DHA oranının 1000 mg olmasına dikkat edin.🙌🏼
    Möllers çocuk için olanı veterinere danışın. Ben kendim için venatura kullanıyorum. Kedimin mamaları (orijen+acana karışık kullanıyorum içeriği var diye ve vitamin veriyorum diye ekstra omega-3 vermiyorum. (Diyetisyenim) @Fsena @kediligenc

@Rgms bu detaylı paylaşımınız için teşekkür ederim :D Ben de bu kriterlere uyarak yaptım seçimimi. Solgar kullanıyoruz şu an, EFA diye bir marka da var hoşuma giden ve yine bu kriterlere uyan lakin onu eczaneden bulamadım. Dolayısıyla bu markayı tercih ettim :) Möllers markası da morina karaciğerinden yapılıyor diye biliyorum. Bu da hipervitaminöze sebebiyet verebilir yüksek orandaki a ve d vitamini oranlarından dolayı. Üstelik aromasız olanı da yoktu :/ Ekleme yapmamın nedeni de yarı yarıya ev mamasıyla besleme yapmamız. Bu değerli paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim :D

Ben kedime de insan çocuğuma da aynı yağı kullanmıştım zamanında daha iyi bence

Rgms

@kediligenc Rica ederim. Bende teşekkür ederim. Yağda çözünen tüm vitaminlerde (A,D,E ve K vitaminleri) bio birikim olasılığı var. O nedenle miktar konusunda veterinere (tabi kendini geliştirmiş, güncelleyen bir veterinere) danışmakta fayda var. Kedilerin karaciğer metabolizması, enzimleri insanlardan farklı olabilir. @Palyaco Zeytinyağında omega-3 ve 6 vardır ancak EPA ve DHA yoktur. Bunun için okyanus balıklarından elde edilen yağ kullanılır. Bir de omega-3 için hangi zeytinyağa konusu var. Sızma, ekstra virgin olmalı. Zeytinyağ kapalı bir yerde ağzı sıkı şekilde muhafaza edilmeli. Yoksa yağ asitleri tepkimeye girer. Sonuçta omega-3 içeriği balık yağından daha düşüktür ve insan için günlük alması gereken değeri karşılamaz. Omega-6 ile alındığı için vücutta balık yağı kadar etki etmez.

Palyaco

Zeytin yağı kullanın daha iyi

Rgms

@kediligenc Rica ederim. Bende teşekkür ederim. Yağda çözünen tüm vitaminlerde (A,D,E ve K vitaminleri) bio birikim olasılığı var. O nedenle miktar konusunda veterinere (tabi kendini geliştirmiş, güncelleyen bir veterinere) danışmakta fayda var. Kedilerin karaciğer metabolizması, enzimleri insanlardan farklı olabilir. @Palyaco Zeytinyağında omega-3 ve 6 vardır ancak EPA ve DHA yoktur. Bunun için okyanus balıklarından elde edilen yağ kullanılır. Bir de omega-3 için hangi zeytinyağa konusu var. Sızma, ekstra virgin olmalı. Zeytinyağ kapalı bir yerde ağzı sıkı şekilde muhafaza edilmeli. Yoksa yağ asitleri tepkimeye girer. Sonuçta omega-3 içeriği balık yağından daha düşüktür ve insan için günlük alması gereken değeri karşılamaz. Omega-6 ile alındığı için vücutta balık yağı kadar etki etmez.