Yaş Ve Kuru Mama Nasıl Muhafaza Edilmelidir

didemsahin

Kuru mama açıkta beklerse kurur/bayatlar mı?
Yaş mama buzdolabında mı yoksa oda sıcaklığında mı muhafaza edilmelidir?

3 CEVAP

meminkoroglu

Kuru mamayı tupperware tarzı hava almayan kaplarda muhafaza ederseniz hiç birşey olmaz 1 yıl kullanma ömürleri var yaş mamaymışsın aynı şekilde buzdolabı poşetiyle dolaba koyuyorum yemeden önce ne kadar yiyecekse alıyorum onu ılıtıp veriyorum hasta olmasın diye

ilknrdaisy

Kuru mama evet açıkta durursa bayatlar, ben aldığım gun kavanozlara boluyorum agzini sıkıca kapatıyorum, 1hafta kullanacağım miktarida yoğurt kasesinin içine koyup oyle veriyorum. Yaş mama açılmasında oda sıcaklığında bekleyebilir, acildisa buzdolabi posetinin icine koyup ağzını sıkıca kapatip buzdolabinda bekletmelisin en gec 3 gun icinde bitirmeli.

didemsahin

Çok teşekkür ederim