Tırmalama Tahtası Onerisi

Zeynepulku

Benim kedim halatlı tırmalama tahtasıni tirmalamiyor. 1 metre tırmalama tahtası yaptım yüzüne bakmadı. Dedim her halde yerde tirmalamayi seviyor kartondan yaptım. Tirmaliyor fakat koltuk kanepede tirmaliyor. Yani olay sanırım dik olup olmaması ile ilgili değil, halat sert geliyor olabilir mi, karton kanepe vs daha yumuşak belki o yüzden tirmaliyor. İkinci olarak dediğim gibi yumuşak, sert olmayan tirmala için bir şeyler önerir misiniz?
Bazı karton tirmalamalar var çok pahalılar uygun fiyatlı olursa sevinirim 💕

10 CEVAP

drexssi

o kısmı görmedim kusura bakmayın. koltuk veya masaların ayaklarına halat değilde daha yumuşak bir şeyler sarsanız belki oraları tırmalar.

AsliErd

Catnip denediniz mi? Emek vermissiniz kendiniz yapmissiniz ilgisini cekebilmek adina belki olabilir mi catnip? Gerci benimkiler yuzune bakmadi koklayip koklayip gittiler anlamadim. Arkadasimin kedileri deliriyor kendini kaybediyor benim ikiside zerre kadar ilgilenmedi :)

internet ten büyük olanlarivar pahali ama😕

İstemediğiniz yerleri tırmalamaması için bıkmadan usanmadan o eylemi yaptığında tahtasına götürmenizi tavsiye ederim. Kedimde bunu azami dereceye bu şekilde indirdim

Uzmo

Masa bacagina sarilanlardan ikea da gordum. Internet sitesinde kedi kismindaki urunlere bakinca gorebilirsiniz. Ordan almasaniz da ne diye gectigine bakarsiniz simdi hatirlayamadim ben

drexssi

kartonları kare kare kesip kendiniz tırmalama matı yapabilirsiniz. bir sürü video var internette gayet basit

Zeynepulku

Kendim yaptım zaten sanırım yeterli gelmiyor.

Zeynepulku

Masa bacagina sarmalı tırmalama aletleri var. Nasıl aratacagimi bilemedim. Ne diye geçiyor onlar?

Zeynepulku

Catnip aldım bir tane yaladı, yedi ama oyuncağa falan koyunca ilgisini çekmedi. Daha farklı bir tür deneyip tırmalama tahtası dan deneyeceğim veya direk catnipli tırmalama tahtası alacağım

Zeynepulku

Kedim kanepe koltuklari tırmalama ihtiyacı için değil de ilgi çekmek için yapıyor. Yapmamasi gerektiğini biliyor :d Ben halat tirmalamadigi için daha yumuşak bir tırmalama aleti almak istedim. Karton tirmaliyor şu an. Kanepeler tay tüyü olduğu için sorun olmuyor hem de. Önemli değil.