Yemek

ayseeny

Merhaba kedim ne zaman yemek yesem masaya çıkıyor ya da aşağıda miyavlıyor. Kahvaltı edince ufacık kaşar ya da salam veriyorum yemiyor yalıyor ama akşam yemeğinde nokta kadar kıyma ya da taze fasulye verince yiyor bayıla bayıla bugün arkamı bir döndüm yoğurtlu tabağımın dibini yiyordu. Kedim 2 buçuk aylık yeni yeni tanışıyor bu lezzetlerle bir zararı olur mu acaba?

7 CEVAP

patili

yogurt yerse verin hergün bir tatlı kaşıgı kadar yiyebilirler. cok faydalı kemikleri için

ayseeny

Tamam çok sevdi yoğurdu peki diğer yemekleri istediği için azıcık veriyorum mesela kıymasından domatesinden taze fasülyesinden onlarda zararlı mı?

Havanese_Siri

masaya geldiğinde yemek verirseniz bunu ödül olarak algılar bu yüzden verecekseniz kendi mama kabında verin

patili

fasulue domates yemesin. sogan vs de vermeyin. haşlanmış havuç haşlanmış bezelye haşlanmış ciğer, haşl. tavuk vs et yiyebilir. salam sosis yiyemez. dogal olmalı yogurt ev yogurtdu olmalı peynir de cok tuzlu olmadıkça verin. brokoli de haşladıktan sonra cok az verilebilir. diğer yiyecekleri vermeyin

yasement

Taze fasulyeli mama seviyorsa soyle bir sey hazirlayabilirsiniz :)

.....Yoğurut yiyorsa yesin fakat soğuk olmasın ...... Et gibi ürünleri aman çiğ vermeyin kedide parazit olur midesinde hep doyurmakta sorun yaşarsınız ve tüy konusunda.... yaşarmısınız aman bu konuya dikkatttttt

ayseeny

herkese çok teşekkürler tanıdıklarım haşlanmış yumurta sarısı veriyor mamaya katıyım mı yoksa daha çok mu ufak 2 buçuk aylıktı