Kedim Maya 5 Gün Önce Doğum Yaptı Yavru Bakımı Hakkında Önerilerinizi Alabilirmiyim?

canakavi

İlk defa kedim doğuruyor ve yavruların sağlıklarını nasıl koruyabilirim nelere dikkat etmeliyim aşamalar neler?

63 CEVAP

canakavi

banada dokunduruyor tepkili değil hatta yatarken kedileri birbir her gece yatagıma yanıma tasıyor sonra sabahları geri yuvaya götürüyor pek anlam veremedim ama galiba benden ayrı yatmak istemiyor

Denizzzzzz

Gereksiz bir yorum yapmışsınız bence mama markadına takılıp eleştirimi yapılır .Belki maddi gücü ona yetiyor ,belki mamayla ilgili yeterli bilgisi yok yada kedisi onu seviyordur.Benim kedim tamizmama dışında yemiyor mesela .Ben şimdi yediği mama kaliteli değil diye kedime kötü mü bakıyorum

patili

aynen öyle. en iyi mamalar 100 tl 2-3 kilosu. herkesin gücü yetmeyebilir. öyle bir durumda spectrum alın. hem ekonomik hem goodyden daha iyi. veya matisse alın. spectrumun seçici kediler için olanının içeriği birçok mamaya göre daha güzel ve ucuz. ekonomi sıkışıklıgında alınabilir mesela.

kedilikizzz

Yavruları çok merak ettim. Hele ki yatağa taşıma durumu çok güzelmiş cidden. Fotoğrafları yok mu bizde görelim. Biraz kıskandım da :)

patili

yok zaten yorumlarda goody mama adı geçtimdçte alternatif saglıklı ucuz bir mama markası önermek istedim sadece :))
evet o arkdş biraz agresif. kücük baya yaşı ondan. sitede 9 - 10 yaşında bir sürü üye var.

Reyyanhan

Benim kedilerden sadece en miniği çok yiyor. Kıyıp alamıyorum ama çıldırtıyor beni 3 ay 10 günlük 1400 kilosu ablası. Benimkinin yanına getir iştahı açılsın

patili

ortam sıcaklıgına dikkat edin. evde ise cocuk vs ellememesine dikkat edin. anneyi güzel besleyin. güzel dogal takviyeler verin maması hariç.

canakavi

Adın bulut mudur nedir bilmiyorum ama yazdıklarına bakılırsa benim yorumları baya takip ettiğin ortaya çıkıyor. Goody i köpeğimde kullanmıştım başka marka mamayı agızına sürmüyordu. Sorularda uygun fiyatlı durumu olmayan birine fiyatından dolayı söyledim. Bana karşı uslubuna dikkat edeceksin kedimi kısırlaştırıp kısırlaştırmayacagımı veya ne sıklıkla çiftleştirdiğimi sana sormayacağım sorunun başlıgı ile yorumunun alakasızlığını boşboğazlığına baglıyorum. Sırf doğum bir canlıyı yıpratıyor diye doğurganlığını elinden alamam onun vebaline giremem bu dünyadaki her canlının yaradılışında olan birseyi yaradan olmadan da elinden almam kızgınlık döneminde kafam rahatlasın diye yapıldıgını iç rahatlatmak için kedimin sağlıgı için denildiğini sende gayet iyi biliyorsun gerekirse 5 senede bir çiftleştiririm yada hiç çiftleştirmem ama her sene onun kahrını ben çekerim sana noluyo ? Her türlü bakımını üniversitede karşılıyorum. Ulan anlamadığım beni çileden çıkartan şey neden herkeste bilmiş bir havayla burda ahkam kesiyor... İşinize bakın benim canımı saçma sapan yorumlar yaparak sıkmayın.

Reyyanhan

Satmadı . Yakın çevresine sahiplendirdi. Bulut biraz sakinlessek mi. Canakavi. Sende lütfen . Yanlış anlaşılma var düzeltin bence . Ayrıca iyi yada kötü mama kullaniyo diye hakaret etmemek gerekli.. mesela bende felicia kullandım. Çok iyi dendi diye. O yüzden sakın sakın konusun

Reyyanhan

Can avukatın olsa bu kdar yazmaz bak kıymetimi bil :)

canakavi

Reyyanhan adamımsın ! :D Petlebide bestim reyyanhan

patili

inşallah. ♡
işte bir tane de obur yavrum olmuş olur, ben de bi huzura ererim artık :)
çocugumun anasını iyi besle gerçi o tontiş kendini besliyo ama :p

Reyyanhan

Pişman olup kapıma bırakma da :) bu ne boyle yemek mi olur diyip:)

Reyyanhan

Patili kendimi beslemiyorum bunları beslediğim kadar ..mama çeşitlerini ödülleri macun lari oyuncakları görsen .. :) evde bana yer yok düşün

Yavrulara kesinlikle dokunmayın. Aksi takdirde onları boğup yiyebilir. Bu bir içgüdüsel durumdur. Anne kediyi sevmeyi ihmal etmeyin. Ona yavrularına bakabileceği ayrı bı oda verirseniz kendini daha güvende hissedecektir. Ayrıca sütünün kesilmemesi içinde proteinli mamalar verebilirsiniz.