Kedilerin Sevmediği Koku

sinemisinem

Merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var kedim yatak odası bide küçük oda açık olduğu zaman çişini yapıyor diğer odalarda bunu yapmiyo sadece o 2 odada yapıyo ama odalarin kapısı kapalı olduğunda evi havalandiramiyorum odayı sildim idrar kokusunu yok etcek şeylerle ama yine yapıyo kedilerin sevmediği bir koku varmdir odalarin kapısı açık olduğunda girmemesi için kapının eşiğine dokebilcegim yada farklı bir önerisi olan varmı

15 CEVAP

EsmaKaram

hem sprey

EsmaKaram

hemde mesela benım kedım meyve kokusunu sevmıyo bence odanın bıkac yerıne koyun denemekte fayda var

EsmaKaram

ama sprey kesın cozum

Nazzzzzzzzzzz

Kedi uzaklaştırıcı spreyler var anlar işe yarayabilir :)

Reyyanhan

Çamaşır suyuyla kesinlikle silme. Cis yaptığı yeri bolca sirke dökerek temizle. Bidaha yapmaz . Ayrıca kum eğitimi verin.

Reyyanhan

Ya ondan değil . Eğer sevmiyorsa kedim. Sevmediği şeyi etrafa sıkıp duruyorum . Düşünsene . Belki de kızlarım evini sevmiyorlar bu yüzden . Bende doğal aromatik koku sıkıyorum diye mutluluktan 4 köşe geziyorum :/

Tsubasa9

Hım ilginç bir yaklaşım tarzı olmuş seninkisi. Ama belki de haklısın denemeye değer :)

sinemisinem

Inerternette gördüm aslında ama işe yarar mi bilemedim olmadı aliyim deniyim teşekkür ederim :)

Nazzzzzzzzzzz

Ricaederim :)

Havanese_Siri

Evet çiş yaptığı yeri çamaşır suyu ile temizlemek hatta direkt olarak yerleri temizlerken çamaşır suyu kullanmak durumu daha da kötü hale getirir.

polo

polo bi kaç yere yapmıştı beyaz sirke ile sildim bol bol sirke döktüm sildim sonra aynı yere nane yagı damlattım bir daha yapmadı oraya gitmedi bile nane yagı deneyin

Tsubasa9

Kediler narenciyelerden yani ekşi şeylerden nefret ederler.Bir kaç gün boyunca taze portakal ve limonları kabuklarıyla beraber doğrayıp odanızın çeşitli yerlerine koyun. Kısa bir sürede kedinizin bu alışkanlığı kırılabilir.

sinemisinem

Bende portakalli oda spreyi kulaniyorum ama bizimki sadece fis sesinden korkuyo :D nane yağını deniycem mutlaka çok teşekürler herkese :)

Reyyanhan

Ben portakallı oda spreyi kullanıyorum :(

Tsubasa9

İşe yaramıyor mu ?