Kedilere Kilo Aldırıcı Mama Önerisi?

patili

Merhaba arkadaşlar,
Benim kızım 5 yaşında ama mamayla çok arası yok veya çok hareketli diye kilo tutmuyor vücudu. İçeriğine güvendiğiniz ve kilo aldıran mamaları tavsiye eder misiniz? Hangi markaların hangi çeşit mamaları ile kedileriniz kilo aldı veya gözlemlediğiniz olumlu durumlar sonrası önerilerinizi bekliyorum :)
(not: kediniz zaten obur ve kilo almaya müsaitse ona kilo aldıran tüm mamalae muhtemelen bizde aynı etkiyi yaratmayacaktır.)

9 CEVAP

patili

@iyikedişerafettin şuan zaten protein oranı gayet yüksek 2 mama kullanıyorum. Acana Graslands ve Acana Rashlands. Onlar tahılsız oldugu için sanırım kilosu değişmiyor sabit. Ama kızgınlık döneminde hemen zayıflıyor. En azından bi 3 bucuk kg olsun istiyorum kızım.

patili

Biz Acana kullanıyoruz şuanda. Ama Grasslandsını severek yemiyor kızım. 20 gündür yiyor sıkıldı sanırım şuan. Lezzeti ve kalorisi yüksek acana ile karıştırıp vermek istediğim bir ek mama arıyorum. Tavsiyeleriniz önemli :) ♡

batuhantopcu

Hills ideal balance serisinin az tahıllı içeriği var o baya iyi geliyor zayıflığa. Tahılsız mama yedirdiğimde zayıflayan kedim az tahıllı hillse geçince kendine geldi. Tavsiye ederim.

patili

hills ideal balance ın tahılsız balıklı olanını aldım ben ama pek işe yaramadı. emin misiniz kilo aldırdı mı?

Yüksek protein oranı içeren mamalara bakın bence.

patili

İdeal balance'ın tahıllılarına baktım az önce ama balıklı yok onlarda. tavuklu mama yiyemiyoruz. başka öneri varsa kilo aldırma konusunda, rica edicem gören üyelerden.

Reyyanhan

Ben kızım 200 gr aldığında bütun gün uçarak yuruyordum:) 1

Reyyanhan

Sağlıklı ise bırakın fit olsun ;)

patili

evet ben de bi 500-700 gr alsın istiyorum