415 Gr Yaş Mama

Gamzeoa

Hiç açılmamış 415 gram yaş mama vardı evde dün açtım bir kaşık verdim ve bunu kaç günde bitirebilir bu kedim diyip düşündüm normalde felixi ikiye bölüyorduk birini bir gün diğerini ikinci gün veriyorduk ama bu çok fazla var gramı fazla olan maamayı ne kadar veriyorsunuz

13 CEVAP

Gamzeoa

Normalde bu mamayı kullanmıyoruz hediye gelmişti kedim bayıldı ama ahahah

Ceydayyavuzz

Yalniz dolaptan çıkarır cikarmaz da vermeyin kedinize. Biraz ilinmasini bekleyin

Adger

Kediler Günde 400 gram Yaş mamaya İhtiyaç duyar. Çünkü %80 i su %20si kuru madde.

Adger

Arkadaşlar Yaş mamayı kuru mama miktarında vermeyin.Yetişkin bir kedi Günde ortalama 400 gram yaş mama Yemesi gerekir. Kuru Mamayla Karıştırılarak verilecekse Atıyorum 50 gram kuru mama Yiyorsa 25 gram Kuru mama, 200 gram yaş mama yemesi gerekir.

Ceydayyavuzz

Dolapta saklayabilirsiniz sorun olmaz ki, bitene kadar agzi kapali sekilde saklayin dolapta

Ahmetemind

Kedim günde 100gr kuru mama yiyorsa ve yaş mama koyacaksam 50 gr kuru mama koyup 40-50 gr yaş mama koyuyorum ben dengeli olması için

Nazliig

Günaydınnn😊 Hepsini birden vermeyin tabii ki , az az parçalara bölmek en iyisi. Üstünü bir şeyle kapatıp(alüminyum folyo benzeri) buzdolabında saklarsanız, hiçbir şey olmaz merak etmeyin :)

schembri2

Merhaba, yaklaşık 6 7 günlük mama.

melist35

max 3 gün buzdolabında muhafaza edilmeli

Gamzeoa

Teşekkürlerr

Rgms

@Gamzeoa Kedinizin yediği miktara göre değişir. Bizim kedimiz için şu anda 85 g konserve mama bile üç öğün demek. Onuda iki günde yediriyorum. Konserveler açılınca dolapta bekletmeli ve max 48 saat içinde tükettirmelisiniz. Ayrıca soğuk değil oda ısısında olmalı. Ancak oda ısısında unutup fazla tutarsanız, zehirleme potansiyeli artar. Ona da dikkat etmeyi unutmayın ☺️

Gamzeoa

415 gramın sadece iki kaşık kadarını yedi ben gram ölçüsü bilmem kaşık ile verebiliyorum ve bunu 48 saatte bitirmesi imkansız çok fazla var normalde 100 gram oluyordu 50 sini bir gün 50 sini diğer gün veriyordum yani hiç mi büyük yaş mama yediren yokk

Adger

Yaş mamanın arkasında Yazar zaten Kedilerin ne kadar yemesi gerektiği. Felixin Arkasında Günde 4 tane 100 gramlık paket yazıyor Whiskasta günde 300 Gram yazıyor. 50 gram Yaş mama vermek nedir ya?