Kedim Yine Kustu

tyguler

Hatirlıarsanız geçen gün kedimin kusmasıyla ilgili bir soru sormuştum.
Bugün kusmaya çalıştı ama sadece tükürük kustu. Bu normal midir yani anlayamadım niye tükürük kussun

11 CEVAP

tyguler

Geçen gün ağzına vitamun verdim pipetle. Acaba orada yaptığım bir şey mi kediyi kusturuyor. Aslında boğazına falan bastırmadım sadece kaldırdım bir de asaģi indirmesin diye boğazını yukarda tuttum ama akcuğere kaçacak kadar bastırmadim heralde tam hatirlayamıyorum

tyguler

Akciğere kaçsa dün de kusmaz mıydı dun kusmaya çalışmadı

suledoruk

Kedilerin devamlı kusması normal bir şey değil veterinere gidin demiştik kusma her şeyin belirtisi olabilir neyi bekliyorsunuz

tyguler

@suledoruk veterinere mesaj atmıştım normaldir dedi o yuzden gitmedik

tyguler

@suledoruk ve burada çok kar yağdı araba bu yolda gitmiyor

Nazliig

Şule hanım'ın da dediği gibi kusmanın birçok sebebi olabilir. Malt kullanmıyorsanız yuttuğu tüyleri çıkarmış olabilir. Ama üst üstte kusması hiç normal değil. Ki daha bir sürü kötü sebepleri olabilir. Buradan yapabilecek çok bir şey yok maalesef. Veterinere gidin, arayın olmadı. Geçmiş olsun.

tyguler

Öncelikle teşekkür ederim. Maalesef veterinere gitme şansımiz yok yollar çok karlı. Aslında şu an yeni mama geciş surecindeyiz. Ondan da olabilir mi. yeni mamaya geçiş sürecinde kusma falan yaşanan şeyler mi. Mesela ishal falan oluyor yani mamaya geçerken kusma da oluyor mu

suledoruk

Mamadan kaynaklı olsaydı kustuğunda mama tanelerini görürdünüz diye düşünüyorum (hızlı yediği için veya çiğnemeden yuttuğu için). Bana sindiremediği bir şeyi kusarak çıkarmaya çalışıyormuş gibi geldi ama röntgen çekilmeden net bir şey söylenemez bu durumda bence. Ve sanırım mamaya geçişinizden uzun bir süre sonra kusmaya başlamıştı diye hatırlıyorum önceki sorunuzdan. O yüzden sebepleri farklı şeyler olabilir.

tyguler

@suledoruk evet o mamayı sevmedi kustu diye yeni mama aldım felicia aldim daha dün geçtik feliciaya böy yeni mamaya geçiş donemi falan ya ondan mıdir acaba diye düşündüm teşekkür ederim arabanın gidebileceği bir zaman veterinere götüreceğim

caglaauzun

Eğer tüy dökümü fazla ise yumak olabilir. Tüy yumağını çıkarmaya çalışıyo olabilir. Benim kedimde malt kullanımına rağmen olmuştu maltı değiştirmiştik.

senatsn

Merhaba yeni mamaya geçildiği zamanlarda gastirt problemi olabilir veterineriniz röntgen çekiminden sonra böyle bir şey varsa söyler. Tedavisi için mide ve bağırsak düzenleyici iğne yapar ve bir süre gastro mama kullanmasını önerir. Eğer bir değişme olmazsa ekstra olarak antibiyotik tedavisine başlar. Gastirt fazla dikkat edilmezse iştahsızlık, hareketsizliğe kadar gider. Veterinere gitmenizi ve bir röntgen çekilmesini öneririm.