35 Günlük Kedime Nasil Kuru Mama Yediririm?

Caremcmrt

Merabalar. Ben kedimi 35 gün boyunca kitty milk ve jel mamayla besledim. Ama artik kuru mamaya gecebilirmisim. Fakat kedim yerken zorlaniyo. Suyla yumuşatmaya calistim ama yine de cok Yemedi. Bu durumda napmaliyim? ( mama royal caninin)

13 CEVAP

Havanese_Siri

daha kuru mama yemek için çok küçük

ilknrdaisy

Bende yavru kedi bulmuştum, 30 35 günlük veterinerden sut tozu istemiştim, o da sut tozuna gerek yok kuru mama yiyebilir dedi, kuru mamayi hafif suyla yumusatiyordum yiyordu hic bir sıkıntı yasamadik :)

ilknrdaisy

Birazcik 3-4 damla laktozsuz süt ve su ile yumusatmayi denesen? Ama pure seklinde olmasin sadece yumusasin:)

Omurincee

45 günlük olana kadar süt tozu yani kitty milk içirmenizi tavsiye ederim bağışıklık sistemi açısından azda olsa açığı kapatır ilerde kabız veya başka hastalıkları önlemiş olursunuz

Caremcmrt

Veterinerimiz yiyebilir dedi aslında :(

Havanese_Siri

annesi yok mu

Caremcmrt

Bende pure yaptim tamamen ama... Kitty milkiyle yumusatsam?

Caremcmrt

Annesi yok maalesef

Havanese_Siri

süt tozu karışımıyla yumuşatmayı deneyin

ilknrdaisy

Evet evet onunla daha iyi olur ornegin bizim misir gevreklerinin yumusamasi gibi düşünün ayni öyle olsun zaten sütunun kokusunu duyunca yemeye calisicaktir:)

Caremcmrt

Cok sagolun :) mamasinin markasi iyii mi sizce

ilknrdaisy

Elinizde ki mama bitene kadar kullanin imkaniniz daha iyi bir mamayi almaya yetecekse daha iyi bir mamaya geçin bence :)

Havanese_Siri

kullandığınız marka kaliteli değil ama bildiğim kadarıyla bir tek onun bebek kedi maması var