Kedimin Psikolojik Sorunu Olabilir Mi?

3 Haftalıkken sahiğlenmiştim ve şimdi yaklaşık 1.5 yaşında, dişi bir kedi. Karakteri mi böyle yoksa bizim davranışlarımızla mı alakalı bilmiyorum ama. Aşırı saldırgan asla sevemiyoruz direkt ısırıyor oyun ısırması falan da değil gerçekten zarar vermek istiyor gibi geçiriyor dişlerine veterinerimiz de oyun yapmıyor bastırıyor dişlerini demişti hatta. Eve yabancı birileri gelince hırlayıp tıslıyor hatta misafir gelince bize bile saldırıyor. Hasta olduğunda hatta pirelendiğinde bile tedavi ettiremiyoruz çünkü doktorlara da saldırıyor inletiyor her yeri. Asla söz dinlemiyor tamamen ev onunmuş gibi davranıp hepimizi parmağında oynatıyor evde terör estiriyor resmen hkdajhsakdh. Ondan korkmaya başladım evdeki kimse ona bağırmıyor da cezalandırmıyoruz da yani böyle olması veya strese girmesi için hiçbir sebep yok hep seveceniz ona karşı. Bir tavsiyesi olan varsa çok sevinirim :(

3 CEVAP

Zeynepulku

3 haftalıkken annesinden kardeşlerinden ayrıldığı için sosyal gelişimi zayıf. Yapması yapmamasi gereken şeyleri ogrenememis. Örneğin ne kadar ısırması gerektiğini.
Bir vet terapisle çizebilirsiniz bence.

Zeynepulku

Cözebilirsiniz*

Zeynepulku

Tabii durum bu da olmayabilir.
Bir vet terapiste götürün bence