16 Günlük 2 Adet Kangal

2 kardeş biri dişi biri erkek

Annelerinden ayırmışlar ve son olarak bana geldi.

Nasıl beslemeliyim biraz fikir almam çok iyi olacak.

Veteriner 1 süt tozu verdi anne sütünün vitaminini karşılamak için fakat bunun yanında birşeyler vermelimiyim ve ne sıklıkla beslemem gerekiyor. Ara öğün olarak ne vermeliyim nasıl davranmalıyım yönlendirirseniz çok sevinirim.

Not: Ailesinden ayrılırmı o köpekler gibi yorumlar yapmayın lütfen nasıl bakabileceğimize odaklanalım.

Teşekkürler.

1 CEVAP

perasu

Çok üzüldüm gerçekten annelerinden ayrılmalarına. Ama sizin gibi bakabilecek hayvansever birinin eline gelmiş Allah'tan. Sabır isteyen bir şey. Çok teşekkürler. Bu dönemlerinde sadece anne sütüyle beslendikleri için başka bir şey vermeyin. Süt tozu yeterli olacaktır. Bir - bir buçuk aylık olduklarında başka beslenmeye geçiliyor zaten. Yavru zamanında çok sık yiyorlar. Günde 3 ya da 4 kez yiyebiliyorlar. Durumlarına göre. Üç kez besleyecekseniz 8 saatte bir.

Bir sitede şöyle bir beslenme şekli buldum: 1 kutu süt tozu, eşit miktarda kaynamış su , 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı şeker ve 1 çay kaşığı limon suyu. Bu karışım hazırlandıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve mama saatlerinde azar azar ısıtılarak verilmelidir. Besleme biberon, damlalık veya plastik şırınga ile yapılabilir.