Mama Sorunu

SedaSD

İyi akşamlar. 7,5-8 aylık dişi kedim var. 7 aylık iken kısırlaştırıldı. Operasyondan önce kullandığım mamaya devam ediyorum. Acana/Pasifica. Orijen kitten'a geçmeyi düşünüyordum ameliyattan önce. Kısırlaştırılmış kedi mamasına geçmeli miyim? Ben 1 yaşına kadar kitten kullanmayı daha mantıklı buluyorum çünkü daha yavru.

10 CEVAP

yasement

Dişi kedilerde kısırlaştırılmış kedi maması kullanmak çok da şart değil.

kedilikizzz

Bence kısırlaştırılmış kedi mamasına geçmelisiniz çünkü kitten içeriğinde gelişmesine faydalı olacak içerikler olduğu için kısır kedide kilo almasını falan sağlar diye düşünüyorm.

SedaSD

@kedilikızzz Kilo yönünden bir problemimiz yok, çok hareketli ve kilosu standartlarda. Başka bir sorun olur diye endişeleniyorum

ilknrdaisy

Kisirlastirildiktan sonra bobrek rahatsizliklarinda olasılık çok yükseliyor, erkek kedilerde olma olasılığı daha çok olsada dişi kedilerdede rastlanıyor, 4 ay daha beklemek yerine bence şimdiden kisirlastirilmisa gecmelisin çünkü bir daha mama değiştirme sorunu yaşanacak, ve bobreklerini ve kilosunu riske atmamak iyidir

ilknrdaisy

Canim maalesef benim kediminde ayni şekilde kilosu yerindeydi ve cok hareketliydi ne oldusa 5 ay içinde oldu o kedi gitti butun gün uyuyan sadece yemek yiyen bir kedi geldi ve su an cok kilo artışı yaşıyor, veteriner kisirlastirilmaya bağlıyor....

SedaSD

Anlıyorum. Daha gelişme döneminde olduğu için kitten ile iyi bir şekilde tamamlanacağını düşünmüştüm. Fikirleriniz için teşekkürler.

kedilikizzz

Hayır şuan sorunu olmasa bile siz kitten kullanmaya devam ettikçe kitten mama fazla kilo almasına sebep olabilir. Çünkü yavru kedilerin gelişimi için içerik oluşturuluyor ya hani yavru mamalarında o yüzden.

SedaSD

Teşekkürler, öyle yapacağım mecburen

SedaSD

Nedenini öğrenebilir miyim?

ilknrdaisy

Yani bence sende elindeki paketler bittikten sonra kisirlastirilmis mamaya geçmelisin