Kısır Kedi Maması Kullanmamak

Cakeyta

Merhaba arkadaşlar sokakta beslediğim kedilerimden birini bugün kısırlaştırdım. Malum fazla sayıda kedi beslediğim için mamaları toplu olarak alıyorum ve sadece bu kızımız için ayrı kısır kedi maması almak biraz pahalıya patlayacak gibi. Normalde çok hareketli bir kedidir, kilosu yerinde ve sağlıklıdır fakat yine de kısır maması kullanmazsam aşırı kilo alır mı? Yardıma ihtiyacım var.. normal mamaya devam edersem ileride yaşayacağımız problemleri merak ediyorum. Baya araştırdım fakat yazılanlar hep ev kedileri ile alakalı. Sokaktakilerin durumu daha farklı olabilir diye sormak istiyorum, tesekkürler

8 CEVAP

Sselin1

Ev kedisi icin zayifsa kisir mamasina gerek yoktur. Sokakta yasayan kedi icin de aynisi gecerli. Ayrica Sokakta yasayan kedinin daha hareketli oldgunu dusunursek zaten kisir mamasi onun icin besleyici olmaz.

Cakeyta

Cok tesekkür ederim. Bu arada kedi yaklasik 9 aylık, yavru maması yerine yetişkine geçmeliyim sanirim değil mi

tyguler

@Cakeyta
Yani bence kısır kedi diğer mamalardan da yer zaten ona özel alsanız da diğerlerinkini yer bence diğerleri o mamadan yediği için ama tabi isterseniz yine de kısır mama alın.
Yetişkin mamaya geçebilirsiniz isterseniz ama sokakta yaşadıkları için bilemiyorum besine dahaçok ihtiyaçları olabilir bence 1,5 2 ay daha yavru maması kullanın ama bu konuda pek bi bilgim yok

cerenruya

Evet yetişkin kullanın yavrudan daha iyi olur. Yavru mama icerikleri daha besleyici oldugu icin biraz daha hafif olmalı. Bu arada o kedicik adina size teşekkür ediyorum. Keske herkes siz gibi olsa💗

cerenruya

Biraz zayif bir kediyse yavru da kullanabilirsiniz fakat düzenli besliyorsanız kilo açısından problem yasayabilir

Cakeyta

Görüşleriniz icin tesekkürler söylediklerinizi dikkate alacağım 💖 @cerenruya beni cok mutlu ettiniz, onların hepsi canımız, keske hepsinin patilerinden tutabilsek 😻

Cakeyta

Günde 2 öğün yiyor, zayıf değil ama kilolu da değil çok arada kaldım. Yarın klinikten almaya gittiğimde bir de hekimimize danışayım en iyisi

starthebudgie

Yetişkin mama alın en ortası o.Yavru uzun vadede erkekse idrar yolu problemlerine sebep olabilir.Kısır almak daha iyi olabilir çünkü yağ oranı dışında başka farklılıklarda var ama sokakta yaşadığı iöin yediği mamanın önüne geçemezsiniz.Siz ona kısır verisiniz o diğer kedilwre verdiğiniz yetişkin mamayı yer gwce gider başka mama yer.En mantıklı yetişkin gibi gözüküyor.Zaten sokak kedileri için aldığımız yetişkin mamaların oranları pahalı markaların kısır mamalarına yakın oluyor.