Tekir Kedi Ve Cins Kedi Çiftleşmesi

osmaanuzun

Herkese merhaba tekir dişi kedim var cins bir kedi ile ciftlestigi zaman doğan kediler tekir mi oluyor yoksa cins mi bir de tip bakımından hangisi ağır basıyor yardımcı olur musunuz

3 CEVAP

Melez/mix demek daha doğru olur. Tip olarakta pek cinse benzemez tekirede benzemez, ikisi arasında bir görüntü olur galiba.

starthebudgie

Evet melez olur anneyede benzer babayada.

kim_possible

işin genotip kısmına girmeden fenotip kısmıyla değerlendirilmesi gerektiğini, çünkü günümüzde hiçbir kedinin safkan cins olduğunu düşünmüyorum. o yüzden yavrular cins kediye benzerse cins, tekir kediye benzerse tekir, ikisine birden benzerse melez olur. örneğin bir ankara kedisiyle (beyaz) bomba kediyi (siyah) çiftleştirirseniz; beyaz yavrular ankara kedisi, siyah yavrular bombay, hem beyaz hem siyah olanlar melez olarak adlandırılır.