Kedimin Tuvalet Sorunu

burcumtlr

Merhabalar, ben 2 gün önce kedi sahiplendim. 1 buçuk aylık. Kedinin kum alışkanlığı var ama tuvaletine ben goturmezsem kendisi gitmiyor olduğu yere yapıyor ama sadece küçük tuvaletini olduğu yere yapıyor. Büyük tuvaletini sadece kumuna yapıyor. Neden böyle yapıyor ve çözüm bilen varsa yardım diliyorum. Saygılar.

2 CEVAP

canakavi

Bu konuyu önce veterinerine danışmalısın. Kısa süreli çözüm olarakta kedinin yerini kumuna yakın bir yere yaklastırabilirsin. Küçük tuvaletini yaptıgı yeri koklatıp hemen ardından kuma götür ve ön iki patisini kuma sür 3-4 kere çözüm olabilir.

burcumtlr

İlgi ve cevabınız için teşekkür ediyorum.