Yavru Kedi Beslenmesi

Misisimi

Veteriner, RICE yavru olduğundan ve dişleri henüz gelişmediğinden sabah/akşam yaş mama ve kuru mamayı karıştırmamızı önermişti. Sabah/akşam harici kuru mama da yiyor, hep önünde bulunuyor. Şu an dişleri gayet iyi ama hala kemikleri sayılıyor :(
Şu an 3 aylık-1300 gr. 1 ay önce 650 gr idi.

Sizce kilo alma hızı nasıl?
Sabah/akşam yaş mama vermek sakıncalı mı?
Başka neler verebilirim? (Sulu yoğurt/ yumurta sarısı dışında?)

6 CEVAP

Fsena

Bu şekilde devam edin.Kefir verebilirsiniz çok yararı olur.Kedi süt tozuylada besleyin.Günde 3 defa falan besleyebilirsiniz.Gelişimine katkı sağlar :)

Salihaylmz

Tavuk veya balık haşlayabilirsiniz
Ben kilo alsın diye gimcat ve nd yaş mama kullandım gerçekten etkisi oldu. Bir de dişleri kıramayacak gibiyse siz poşete koyup çekiçle kırın yaş mama ile karıştırıp verebilirsiniz eğer diş durumu iyi ise yaş kuru karıştırıp verin. Kaliteli yaş mama iyi kilo aldirir

tyguler

Evde yaptıgınız haşlama tavuk verebilirsiniz.
laktozsuz kefir de olur veterinerimiz.çok faydalı kedilere demişti. Laktozsuz olması gerekiyormuş

Nazliig

Günaydınnn😊 Kefir, yoğurt kullanın. Tavuk göğsü haşlayıp verebilirsiniz. Evet yumurta da verin arada. Yaş mamayla karıştırmaya devam edin. Zaten böyle sağlıklı büyümesi gelişimini çok etkiler :)

Misisimi

Eksik açıklamışım. Yaş mama 85 gr ise 3/4’e bölüyorum ve kuru ile karıştırıyorum.

Misisimi

Çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için💛