Annesiz Yavru Kedilerim Tuğalet Eğitimi

ghostcat

kediler tuğaletini kuma yapıyorlar ama kapatamıyorlar ve kendilerini temizleyemiyorlar ve her tarafları dışkı oluyor galiba 3 haftalıklae tam bilmiyorum mamalarını da yiyemiyorlar şırıngayla besliyorum sizce ne zaman kendileri yemeye başlarla? ve ne yapmalıyım

4 CEVAP

Tsubasa9

1- Henüz daha çok ufaklar dışkılarının üzerlerini kapamasalarda olur.Burda iş sana düşüyor. Kum kabı biraz büyükce olursa ve sen günde 3-4 defa kumlarını temizlersen üzerleri pislenmezler.En fazla ıslak mendille ayaklarını silersiz sen arada.

2- Henüz 3 haftalık olduklarından mama yiyemezler tabiki. Şırıngayla ağızları acıyabilir. Mümkünse biberon al ve de yavru kediler için süt tozları var internetten kargoyla isteyebilirsin daha hesaplı oluyor. 3-4 saat aralıkla günde 6 defa civarı besleme yapman gerekir yeterli beslenmeleri için.2-3 hafta sonra yavaş yavaş kuru mamaya geçiş yapabilirsin.

ghostcat

biberon aldım teşekkürederim

Tsubasa9

Kolaylıklar dilerim..

Reyyanhan

Islak mendil zararlı. Çünkü yalama huyları var. Ilık bezle silin