Köpeğime Hangi Saatlerde Ve Kaç Öğün Mama Vermeliyim???

Eraykilic

Merhaba arkadaşlar 3 aylık köpeğim mamasını yemiyodu neyseki alıştı çok şükür.köpeğimi düzenli beslemek için hangi saatlerde ve kaç öğün mama vermeliyim cevap yazarsanız Sevinirim..

5 CEVAP

Havanese_Siri

günde 3 öğün verin, ben okula gitmeden önce (sabah 8.30 civarı) okuldan gelince (öğlen 4.30 civarı) ve yatmadan önce (gece 11.30 civarı) veriyorum

Eraykilic

Çok teşekkürler

buse

şu an için öğünlere ayırman normal ama ileride kesinlikle tek öğün beslenmeli bizim fakültede hayvan beslemede prof olan bi hocamız da tek öğün beslenmenin doğru olduğunu söylemişti derste

Havanese_Siri

Yavru köpekler yüksek miktarda mamayı bir anda çok zor yerler ve bu onlar için çok sağlıksızdır bu yüzden öğünlere bölünmelidir. Yetişkin köpeklerde tek öğün yüksek miktarda mama vermek hazmı zorlaştırır, kilo aldırır ve sağlık sorunlarına yol açar; birden fazla öğüne bölerek vermek ise kan şekerini düzende tutar, enerjik tutar, hazmı kolaylaştırır ve köpek psikolojik olarak da mutlu olur. Bu yüzden yavru köpeklerde günde 3-4 öğün, yetişkin köpeklerde 2 öğün olacak şekilde bölerek vermek en sağlıklısıdır.

izzy

Benim oğlum 2 aylıkken katıldı bize o zamandan beri öğünü hic degistirmedik 2 kere yediriyoruz