Dişi Kediyi Kısırlaştırmazsak Ne Olur

uzumkitty

Dişi kediyi kısırlaştırmazsak ne olur? Zorunlumudur?

6 CEVAP

fatmanurxak

Evet, rahim iltihabı, meme tümörü gibi hastalıklara davetiye çıkarır ömrünü kısaltmış olursunuz.

Ketonmanya

Kısırlaştırma asla bir zorunluluk değildir, sadece canlarının sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını isteyen sahiplerinin tercihidir. Tabii evlâdının sağlıksız ve ömrünün kısa olmasını isteyebilecek biri var mıdır bilemiyorum. Umarım yoktur...

Patili günler dilerim.

cakilgunes5

Bir sürü hastalık olur koku da bırakkabilir evden kaçar camdan atlar sakatlanir her türlü şey olur meme tümörü rahim Kanserine kadar yolu var ayrıca kacarsa bebek kediler de cabasi

Superisi814

Kizginlik döneminde kendine bir eş aradiği icin ulumaya benzer sesler cikartir.Bu da yetmedi kokusunu birakan püskürtneli idrar birakir.

Nazliig

Çeşitli sağlık sorunları olabilir, koku bırakır, dışarıdaki kedilerin ilgisini çekmek için sürekli bağırır. Kedinizin sağlıklı bir ömür sürmesini istiyorsanız kısırlaştırmak çok önemli :)

aslihan_e

Dişi kedinin püskürtmeli idrar bıraktığını hayatımda ilk kez duydum. Onlarca dişi kediye baktım bizimkilerde mi sorun vardı bilemedim. Gece bile yatırmıyor çok bağırıyorlar, kaçmaya çalışıyorlar. Kendilerini yerlere atıyorlar. Uzaktan duyan kedi boğuyorlar sanır o derece, evi yıkıyorlar kaçmak için.