Kedinin İlk Gecesi

simal8

Yavru kedimizin evde ilk gecesinde mama ve kum kabi uyuyacagi odada mi durmali? Yoksa direkt olarak kilere mi koymaliyim?

4 CEVAP

ezginiko

Aynı yerde olması daha iyi olur onun için. Bizden örnek vereyim. Çok ürkek korkak olabilir geldiği gün. Mama kabını odama koydum çünkü benim odamda uyuyacak diye. Kumunu da odamdaki kapalı balkona koydum kapısı hep açık girip çıkıyor. Odayı kendi odası gibi benimsedi güvenli bölge oldu onun için 😂 uyuyacağı oda da olmasının bir artısı da şu geceleri mama ve tuvalete kalktığında koridorda vs uyursa ev bireyleri de görmeden basabilir 🤦‍♀️ bu yüzden gece odamın kapısını asla açık bırakmam buna da dikkat etmenizi tavsiye ederim şimdiden mutluluklar kedinizle 😇

bchsatlntc

Uyuyacağı yerde olmalı

inferi0r

Biz uyuyacağı yere değil evin tam merkezine koymuştuk. Hatta veterinerimiz evde 2 yere mama koymamızı önermişti ilk 1 ay boyunca. Ölçmeden ve 2 ayrı yerde mama bulundurduk o yüzden. Tuvalet eğitimi varsa kum kabını her türlü buluyor zaten :)

tyguler

Kedi nerdeyse orda olmalı