Mama Tercihi

kaan048

Herkese merhaba pati severler. 5 aylık Pug cinsi köpeğim var. Proplan kuzu etli ile başladım daha sonra ND düşük tahıllı kuzu etli bal kabaklı kullandım. Yeme konusunda problem yok fakat kakası çok cıvık halıdan temizlemesi çok zor. Proplanda bunu yaşamamıştım hiç kolayca temizleniyordu daha sert durumdaydı. Acaba benim köpeğime yaramıyor mu yoksa normal mi bu durum merak ettim. Bu arada dün tekrar proplan siparişi verdim birden geçiş yapayım mı yavaş yavaş mı kullanmaya başlayayım. Yanıtlayan herkese teşekkürler.

4 CEVAP

Çok sık mama değiştirmek de aslında pek doğru değil. Nd ye geçince ishal olmasının nedeni de bir anda geçmenizden dolayı olmuştur kuvvetle muhtemel. En az 1 haftada eski mamayı azalta azalta geçmeliydiniz :)
İyi günler sağlıcakla kalın...

Meles

Nd içerik olarak dışkıyı yumuşatıyor. Ama içerik olarak çok sağlıklı propolan içerik için o kadar sağlıklı değil içerikleri inceleyebilirsiniz. Mama değilimde yavaş yavaş karıştırıp vermeniz ishal olmaihtinalini azaltacaktır

Asimil

Ben orijen puppy kullanıyorum. Gayet memnunum. Ama geçişini 1 haftaya yayarsan sorun olmaz. Hergun yeni mama miktarını arttirip 1 hafta sonunda tamamen yeni mama vermeye baslarain

kaan048

Yanıtlar için teşekkür ederim