Kedin İle Yolculukta Sorun Çıkar Mı

Bal_lokma

İstanbul a uçakla gitmeyi düşünüyorum ve kedimin kimliği yok bu bi sorun çıkarır mı benim için ?

9 CEVAP

yasement

kuduz 3 aylıkken en erken

Bal_lokma

Hım teşekkürler canım ben görmemişim :( :(

yasement

Evet tabi izin vermezler

6 kg üstündeyse kilosu metal bir kafes almanız laızm bagaj bölümüne giriyor o şekilde. 6 kg altıysa kimliğiyle gidin. Kimlik belediyelerden 5 tl gibi bir ücrete kedinizi götürmeden aşı karnesiyle gidip alabilirsiniz kuduz aşısı olmalı mutlaka.

Bal_lokma

Yo daha bir aylık hım aşı için erken demişlerdi ne zaman yaptırabilirim pekala?

Bal_lokma

O nasıl olucak peki kuduz aşısı olmadan imkansız mı?

kedilikizzz

Sanırım götüremezsin uçakla. Küçücük kuş için bile sağlığı elverişlidir belgesi alınıyor veterinerden. Hangi hava yolları şirketi ? Söyle bakalım prosedürlerine internetten ?

Bal_lokma

Pegasusla 8 kg ye kadar 45 tl diyo başka bişiy demiyor bide taşıma çantası diyor ama o ücret standartmıdır yoksa değişiyomudur benim miniğim 1 kilo yok neredeyse yada en fazla 1 kg

kedilikizzz

Canım ben baktım genel şartlarda hepsi detaylı yazıyor. En az 3 aylık olan hayvanları alıyorlarmış. O da kuduz aşısı başlangıcı 3 aylıkken en az yapıldığı için 3aydan küçük petleri taşımıyolarmış malesef.