Kedimin Bitmeyen Hastalıkları

suzangler

Arkadaslar ben artık gerçekten bıktım.Hem psikolojik hem maddi olarak artık dayanamıyorum.Mide sorunları gecti toparladı kendini diyoruz yine kusmaya başladı yine gastritmis.Hiçbir çözüm bulamıyoruz, her seferinde başka bir sorun cikiyor.Çok uzuluyorum ve yoruluyorum, kedimi srtik sağlıklı ve mutlu görmek istiyorum.Elimden gelen her seyi yapiyorum ama yetemedigimi dusunuyorum.Kuru mamasini üç günde ancak yiyor ama sürekli istahli başka seylere yaş mama veriyoruz veya tavuk/et çok sevdiği (kusmasın diye çok az az veriyorum) tamam yiyor iyi diyoruz yine kusuyor.Gücüm kalmadi artık gerçekten biri bi çıkar yol söylesin :( veteriner tekrar edebilir sürekli bu durum diyor ya nasıl yok cozumu? deliricem artık.

12 CEVAP

Kebikec

Veterineriniz mama değişimi daha kötü olur demiş de ne gibi bir tedavi uyguluyor merak ettim. Gastrit varsa insanlarda da var, bunun bir ilacı tedavisi olması lazım. Aynı veterinere gidip ki ona da ücret ödeniyordur, çözümsüz kalmak yerine bu konularda iç hastalıkları uzmanı veterinerler var, işinin ehli bir veteriner bulmak hem süreci kısaltır hem de çözüm bulunur diye düşünüyorum.

Nazliig

Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm😭 Veterinerinizi değiştirmenizi öneririm. Birkaç veterinere danışabilirsiniz. Keşke elimden bir şey gelse...

Canann61

Çok geçmiş olsun umarım hemen sağlığına kavuşur. Başka veterinerlere de getirmenizi tavsiye ederim.

Bunu belki de en iyi ben bilirim yetememek zor ama hills'in mide mamalarıni denediniz mi? Belki midesi hassastır sadece veya tahıl kabul etmiyordur midesi eğer denediyseniz bence artık başka bir sorun vardır bir kez daha test yaptırın derim. Denemediyseniz hemen denemelisiniz etkisini görürsünüz. Tavuk alerjisi de olabilir

pisicikler

Lütfen tahlil yaptırın sorun böbreklerinde olabilir.Ankara veya İstanbul’daysanız veterinerlik fakültesine götürün. Tam teşekkülü hastanede tahlil yaptırmanın maliyeti düşük ve daha geniş incelenmiş olur. Çok geçmiş olsun

inferi0r

Çok geçmiş olsun. Öncelikle ben de veterinerinizi değiştirmenizi öneriyorum mümkünse varsa hayvan hastanesine götürebilirsiniz. Hem özel hem devletin de var. Özellerde de fiyatlar veterinere göre daha uygun oluyor hem de hastane olduğu için imkanları daha çok oluyor.
Malt ve kedi çimi mutlaka kullanmalisiniz kusması azalacaktır. Bir de siz fark etmeden soğuk alıyor olabilir, evdeki soğuk bölgelerde yatabiliyolar bazen. Tekrar geçmiş olsun, bulunduğunuz şehri bilmiyorum ama büyük şehirlerde hayvan hastaneleri mutlaka oluyor.

suzangler

Çok teşekkür ederim herkese.İzmirdeyim, veterinerimiz tam teşekkürlü bi araştırma yapmak gerektiğini söyledi bize ama cok masraflı olur dedi (bizden oldukça az bi miktar alıyor zaten) ama inanın ona da gücüm yok.Malt düzenli kullanıyoruz ve sürekli sıcak yerde tutuyoruz hep petekte yatıyor. Keşke iyileşse artık su an mide icin talcid hap kullanıyoruz dün basladik

Miyavmia

Gastritin malesef 1 yada 2 ayda gecemedigi zamanlar oluyor ben tam 1 sene bu durumla mücadale ettim kusma ishal agiz kopürmesi.. hills i/d mamayi kuru olarak yemiyorsa i/d yaş mama ile kariştirarak kullanabilirsiniz ayrica carminal adinda bir mide koruyucu var veterinerinizden temin edebilirsiniz bizi çok rahatlatmıştı. Çok geçmiş olsun

deniznergis

bizimde aynı sorunumuz var bir haftada 2 defa yedigi yaş mamayı kustu bütün olarak içerisine baktım ögütmemiş midesi veterinerden probiyotik aldım toz halinde mamasına karıştırıyorum günde 1 defa 3 gündür iyi maşallah yatarken üzerini sürekli örtmeye başladım üşütmesin diye

aslihan_e

Siz de benim gibi yıpranmışsınız. Ailem de bana "Biz sana üzülüyoruz artık yoksa kedilere bakmak problem değil" dediler. Benim bir sürü kedim var ve sürekli bir hastalıkları çıkıyor. Gece gündüz onlara özel mama yapıyorum hastalar diye, şırıngayla zorla yediriyorum, zorla ilaçlarını vitaminlerini içiriyorum, ishal oluyorlar onu temizle, kusuyorlar onu temizle. Bunlar bana hiç zahmet gelmiyor ama psikolojik olarak çok yıpranıyorum. Sürekli tedavi araştırıyorum. Sonunda kendim hastalanıyorum bedenen ve mental olarak. Benim en son 13 kedim vardı son 2 yılda öle öle sadece 4 tane kaldı şuan. Veterinere gidiyorsun tedavisi yok diyor ilaç bile veremiyor ancak antibiyotik-serum yapıp yolluyor ya da yatılı kalsın diyor o da bir sürü masraf. Benim elimde olsa kendim hastalanıp acı çekeyim onların yerine, çünkü onlar derdini anlatamıyor bebekler resmen. Gastritse yine iyi benim en son ölen kedim de kusuyordu 2 ay öyle sürdü sonra kaybettik. Enterik koronaymış. Veterinerde boş yere acı çektiğiyle kaldı. Hele o kusma önleyici iğne çok yakıyor nasıl ağlamıştı oğlum boş yere o acıyı çektirdik.

suzangler

Keşke imkanim olsa.Bu yüzden yetemedigimi dusunuyorum, insanın evladina duzgunce bakamadigini hissetmesi kadar kotu bir sey yok.

suzangler

O mama veterinerimizde var ama mama değişimi daha kotu yapabilir dedi.Ve bir de kuru mama yemiyor :/ yedirtmiyorum hiçbir şekilde 1,5 kilosu 250 kusur lira malesef o kadar verip ki veremem, mama ziyan olursa gerçekten çok zora girerim bunun riskine giremiyorum çünkü dediğim gibi kuru mama yemiyor yaş mamayla karıştırıp vs denedik hep..