Kedimin Ağzından Salya Akıyor

Eliffcyrl

Kedim bu gün evden kaçtı . Daha yeni eve geldi çok korktum neyse sonra beraber kedimle otururken kedimin salyasının fazlasıyla aktığını gördüm. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Kedim diğer kuduz bir kediyle temas haline geçmiş olupta kuduz olmuş olabilir mi ? Kedimin iç , dış ve karma aşıları 6 ay önce yapıldı kuduz alışını yaptırmadık . Lütfen Bilgisi olanlar yazsın

1 CEVAP

SimonsMama

Kuduza maruz kalsa bile hemen reaksiyon gosterecegini sanmiyorum. Ancak kediler cok korktuklari zaman fazla adrenalin salgiladiklari icin bazen agizlarindan salya akiyor. Tahminimce korkmus olabilir. Bir de ic-dis parazit damlasini yalayinca agizlari salyalaniyor. Ama yine de veteriner hekiminize danismanizi ve en kisa zamanda kuduz asisi yaptirmanizi oneririm.