Korku

DidemCan

Şila geleli 2 gün oldu. Odaya girerken falan kaçıyo sonra alışıp kokluyo sevdiriyo oyun oynuyo falan. Ara sıra odadan çıkmam gerekiyor veya odada sıkılıyorum çıkıyorum. Diğer odalara ne zaman geçirmeliyim? İçimde büyük bir sıkıntı var belkide korkuyorum. O kadar küçük ki ona iyi bakamamktan korkuyorum. Kardeşleri ve annesinden ayrıldığı için üzülüyorum. Alışmazsa diye korkuyorum. Az önce ağlayarak odaya girdim geldi yatağa oturdu yanıma sevdim uyudu. Diğer odalara ne zaman geçirebilirim? Tek odada o da bende sıkılıyoruz. Ne zaman dışarı çıksam kapıya geliyo. Bazen kapıda bekliyo :(

4 CEVAP

patili

bir hafta boyunca, evin diğer üyeleriyle ve diğer odalarıyla tanışmamalı. onunla konuş sürekli dokunmaya çalışma. o gelip sevdirmedikçe sevme. mamasını dogru miktarda yediğinden emin ol. gerisinden korkma. odayı da başka biri gelip pat diye açmasın. korkar tedirgin olur. eğer yaşın kücükse sana güvenememiştir. ilk tanışacagı kişi sorumluluk sahibi ve yaşça eril biri olmalı. bir hafta boyunca o kişiyle aynı odayı paylaşmalı. sadece uydugunda yalnız kalsın ama odadan cıkarken kişinin peşinden geliyorsa canı sıkılıyordur tek uzun süre orda bırakmayın

DidemCan

uzun süre bırakamıyorum zaten 20-30 dakikada bir kontrol ediyorum. mamasını kaç öğün ve ne kadar vermeliyim? sanırım kedi ile ilgili bir sıkıntı yok odamla ilgili bir sıkıntı var kedi gelmeden öncede böyleydi ne zaman o odaya girsem sıkıntı basıyor :/

patili

o zaman sirkeli su ile sil odanı. içine dua vs de okuyabilirsin suyun. duvarlarını dolaplarının dışını yerleri köşeleri ve kapıyı sirekli bir su ile sil. sjyun içine birkaç damla sirkeden bahsetmiyorum ama. direkt bir bardak sirkeye bir bardak su şeklinde istediğin kadar bardak ekleyerek silebilirsin. rahatlarsınız.
yemeği sürekli tabagında dursun ve oradan yesin sürekli gidip gelip. kısma yemesinden. yesin şuan gelişip büyümesi lazım

DidemCan

yoo zaten sürekli önünde daha bugün yemeye başladı. Yeni tuvaletini yaptı. Korkmuyorum artık yani geçti sanırım. Şuan d uyuyo. ama sürekli elimi ayağımı bacağımı kemirip duruyo neden? şişşt falan diyorum ama duymuyo seslenincr de pek duymuyo???