Orijen Mama Hakkında

Reyyanhan

Ya bu mamanın üstünde taurin miktarı %0.25 yaziyo. Biri bana bunu açıklasın yahu :)

13 CEVAP

ursaminor

Orijenin sıkça sorulan sorular bölümünde buna cevap vermişler:
S: TAURİN – ORIJEN’DE ÇOK MİKTARDA TAURİN BULUNUYOR. BUNUN KAYNAĞI NEDİR?

ORIJEN kedi mamaları Garantili Analiz Tablosuna Taurin’i dahil eder, ancak Taurin, İçindekiler Panelinde bulunmaz. Bunun nedeni ORIJEN’in taze ette (Taurin’in doğal olarak bulunduğu) Whole Prey oranlarında zengin olması ve bu nedenle ilave katkının gerekmemesidir. Doğal halde (etten) yeterli Taurin içermeyen klasik evcil hayvan mamaları ise sentetik Taurin katkı maddesiyle takviye edilmelidir.

patili

4000 - 5000 mg gayet güzel bir rakam. sorun yok :)

patili

yavru kediler için uygun bir miktar. orijen kitten veya nd kitten alın. içeriklerini kıyaslayın. hangisini daha cok beğenirseniz onu alın.

reyhanhan
hesaplamada bi hata yok.Çok kolay bi matematik hesabı. içindekiler bölümünde % ifadesiyle gösterilen bölümler paket miktarının yüzdesi olarak kabul edilir. Yoksa neyin yüzdesini baz alacaksın :) orijenin küçük paketi 2270gr.. %0,25 taurin dediğine göre 2270gr*0,25/100 = 5,675gr= 5675mg..

yok daha neler:)

Havanese_Siri

Taurin normalde mg ile belirtilir ve bu gayet iyi bir oran

Reyyanhan

Eski mamamda 2600 mg yaziyo. Bunu hiç anlamadım . % 0.25 nedir yani kaç mg eder

Mama miktarının %0,25 i taurin demiş. Yani 2 kg lık bir mama için 5gr = 5000mg yapar

Reyyanhan

Bu dediğin çok fazla .. bence hesaplamada hata var :)

Reyyanhan

Origien aldım. Ama taurin miktarını anlayamadim

Reyyanhan

Teşekkürler :)

BMC

Eğerki bu mamayı kullanıyorsanız içiniz çok rahat etsin hiç bir analizini sorgulamanıza gerek yok hepsi yeterince hatta fazla besleyici benim kedim beş aydır bu mamayı kullanıyo inanın çok memnun kaldım kesinlikle tüy dökümü gibi birşey söz konusu değil tüyler ipeksi ve çok parlak 7 aylık şu an emsalleriyle yan yana geldimi nasıl iyi gelişmiş bir kedi diye soruyolar düşünmeden kullanmaya devam edin sadece mama paketi arkadındaki beslenme tablosuna göre besleyin eminim sizde çok başarılı bir mama olduğunu göreceksiniz

Reyyanhan

Ayakta alkışladım ;)