İnanılmaz Tüy Dökümü

Siyammm

Mina 11 aylık olucak 3 gün sonra 2 haftadır acayip tüy döküyor elimi atsam tüy oluyor. Yetişkinlik tüyleri mi çıkıyor geri azalırmı bu durum

12 CEVAP

tyguler

Bizimde büyüdükce tüy dökmeye başladı ve hâlâ devam ediyor kedim şu an 1 yaş 2 aylık. Ve duracak gibi görünmüyor yeni tüy deri sağlığı vitamini falan aldım ama bi etkisi olmadı umarım işe yarar da tüylerden kurtuluruz. Bir kediden nasıl bu kadar tüy çıkar şu ana kadar döktüğü tüylerle 2 tane yorgan doldururdum o derece döküyor ve durmadı hâlâ

Ozgeozek

Çozumu veriyorum eczaciyim kendi kedimde basarili sonuc aldim ve kesin cozum
1-kaliteli mama ilk once
2-streden uzak dursun
3-hergun 1 yumurta sarisi haslanmus olacak sekilde
4-biotin takviyesi hatta insanlarin kullandiği fiyati 30 tl olan venatura adli biotin 4de1 oraninda günde 1 defa uygulayin 14 gün icinde gözle gorulur farki anliyacaksiniz bana dua etmeniz yeterli

Meles

Yavaş yavaş yazlık tüylere geçiyor muhtemelen tüy dökme olayında bir ayı yakın oluyor

Sense05

Şu vakitler tüy dökmeyen kedi yoktur varsa da seçilmiş kedidir ;) bize de anlatsınlar sırrını

Cookietobby

Mevsim değişikliklerinde görülen bir durum ayrıca dış parazit tavuklu mama veya kendisi ve çikolatada tüy dökümünü çoğaltıyor

cerenruya

Benim kedimde de durum aynı. 2 3 haftadır döküyor. Taramaya calisin cok etkisini görürsünüz. Zamanla azalacaktır :)

Nazliig

Genelde fazla tüy dökümü mama kaynaklı, stresten veya mevsimsel olabiliyor. Ancak şimdiki durum mevsimsel tüy dökülmesi. Bu sıralar herkesin kedisi, köpeği tüy döküyor. Yazlık tüylerine geçiyorlar yavaş yavaş. Çok normal bir durum yani. Tüy dökümünü azaltmak için kaliteli mama kullanın ve her gün tarayın derim. Zaten farkı göreceksiniz :)

Bestenmio

Evet herkes aynı durumdan şikayetçi sanırım. Mevsimsel bir durum, katlanacağız biraz :)

Siyammm

Arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. 6 aydır tavuklu mama kullaniyoruz. Heryerimiz tüy oldu baya da tarıyorum. Umarım geçer hepimizinki idare edicez artık. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım

Ecemecme

Tavuklu mamayı bir süre değiştirip balıklı mamaya geçebilirsiniz. Yüzde yüz fark etmiyor tabi ama yine de gözle görülür bir azalma oluyor. Biotinli malt ve balık yağı denemediyseniz onlara da bir bakın derim.

Blackcat34

Selamlar. Benim kedimde aynısı şuan. Elimi attığım anda inanılmaz tüy döküyor. Gimcat vitamin ve malt kullandım 1 ayda etkisini göremedim. Farklı bir takviye arıyorum. Elimizi attığımız her yer tüy maalesef :(

Siyammm

@ecemecme maalesef beğendi diye 15 kilo tavuklu almıştık :((