Kediden Kene Nasıl Temizlenir?

Aylin85

Bahçedeki kediden kene nasıl temizlenir,çıkartılır?Sağlıklı bir şekilde kediciğe zarar vermeden :(

12 CEVAP

Havanese_Siri

Veterinerin yapması en sağlıklısı

patili

VETERİNERE Götürmelisiniz acilen. cok da bi para almazlar zaten o konuda endişeniz olursa. ben sadece tek 1 kene var sandım öyle bir durumda mutlaka vete götürülmeli. keneler zehirler çünkü kanını.

Tsubasa9

Ensesine dökülen ilaçlar kimyasal oluyor ve hayvan için de tehlikeli bu ilaçlar mutlaka veteriner yapmalı. Ben az vardır diye bitkisel ilaç tavsiye ettim ama bu durumda hemen çözüm gerek düsünsenize ölmeden mezara girmek gibi hayvanın ne kadar canı acıyodur şimdi. Lütfen derhal veterinere götürün sokak hayvanı olduğunu söylerseniz fazla bir ücret almaz.Eğer Anadolu Yakasındaysanız kendi gittiğim veterineri önerebilirim size ücret bile almaz belki ya da çok az alır

Tsubasa9

https://www.********.com/Trixie-Kedi-Kopek-Ve-Yasam-Alani-Icin-Bitkisel-Paraziter-Sprey-500-ml,PR-2067221.html?gclid=CMKDqJ6k69MCFcsy0wod7jwOww şu ürün işinizi görebilir bitkisel çözüm.

patili

biberiye yagını pamuga dökün pirenin üzerine bastırın nefes alamıcak şekilde bi süre bekletin orda. ama sakın keneyi tutmayın veya çekip sıkmayın. kendini nefessiz kalıp bırakması lazım. günde 3 kere bu biberiye yagını yaparsanız, kendi düşer. ama en iyisi vete götürmeniz

riberyyy

Kene nin rengi beyaz veya gri renginde ise kendiniz cimbizla alabilirsiniz bizim kopegi 1kere sarmisti en az 100tane cikarttik derisinden yani korkmayin eger kenenin rengi siyah ise risli veterinere goturun

Aylin85

Teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı yarın biran önce veterinere götürcem.

kedilikizzz

Durumunu yarın yazın buraya çok merak ediyorum. İnşallah kurtulur kenelerden :(

riberyyy

Bi ilac var ensesine dokulen 100lira civari ama 1kere ensesine doktunuzmu 6ila 8ay koruma saglar mutlaka o ilactan aliniz

riberyyy

Kedinin nereden kene kaptigini tespit edin bence oraya gitmeyin sizin icinde tehlikeli mustakil yerde oturuyorsaniz size tavsiyem bahcenize 2 3tane tavuk alirsaniz bahcenizi tertemiz yapar

Aylin85

Kenenin rengi gri ve siyah gibiydi 3 tane cımbızla dikkatlice canını yakmadan aldık ama diğerleri tamamen hayvanı sarmış durumda :( kulağından başla her yerinde var hayvanın yazık kanını emiyolar saplamışlar kendilerini veteriner bile ayıklayamaz bence o kadarını en etkili ilacı biliyosanız yazarmısınız lütfen :/ ensesine dökünce hepsi kendini çıkarıp kaçıyomuş sanırım

Aylin85

Para konusu sorun değil yanlız kedi oturduğum yerde değil bizim bahçede olsa yakalamış götürmüştüm anannemlerin yazlığında baktığı kedilerden birinde var geçen sene kiloluydu dedi sonra kulağındaki keneler dikkatimi çekince bi baktım dolu hayvanın her yeri dedeme söylicem o alıcakta sürücek ilacı yoksa ben gitmeye çalışıcam yrn veterinere götürmek için :(