Köpeğime Kemik Versem Sorun Olur Mu

frknacar

5 aylık köpeğime oynaması için kemik versem Onu ısırıp yermi dişleri için zararı olur mu yani

7 CEVAP

pabloescobar

Kesinlikle haşlamadan ver. Haşlanan kemik esnekliğini kaybeder ve boğazına batar.

Havanese_Siri

Petshoplarda satılan özel kemiklerden verin normal kemiği kırabilir ve boğazına batabilir

frknacar

Evet elimden aldı ve parçalayıp yedi birini umarım bişe olmaz birdaha da denemeyeceğim

canakavi

Kıramayacagı kalın kemiklerden verin diş kaşınmasını önler verdiğin kemiği yuttuysa problem olmaz endişelenme midesi onu rahatça ögütür. Ama kemiği mutlaka haşla öyle ver

canakavi

konu yemesi için verilen bir kemik degil kalın kıramayacağı bir kemik hem dişlerini kaşımış olacak hemde uğraş olacak köpeğe bence kaynatması daha saglıklı olacaktır. Kedi beslemeden önce akbaş kangal besliyordum hep o şekilde veriyordum ben

Havanese_Siri

Kıramaz dediğiniz kemikleri bile kırıyorlar bazen o yüzden petshoptakiler daha iyi ben siriye vermiştim kalın kemik kırdı

Kafası boyutlarında yiyebileceği ve üzerinde et bulunan bir kemik sorun çıkarmaz. Ama önermiyorum çünkü çiğ diyete alışmamış bir köpeğin mide asiti pH'ı çok yüksektir dolayısıyla midesine zarar verir. Ona diş kaşıma oyuncağı (sütlü çubuk veya dana derisi değil) alabilirsiniz.