Kedimin Tuvaletten Sonra Kendisini Temizlemesini Nasıl Sağlarım?

sammiller

kedim 5-6 haftalık ve tuvaletini yaptıktan sonra kendisini temizlemiyor.

6 CEVAP

Havanese_Siri

Annelerinden öğrenirler genelde öğrenmezse başka kediyle bir araya getirerek ondan öğrenmesini sağlayın

Bal_lokma

Benim kedimde 4 haftalık yeni öğrenmeye başladı içgüdüsel olarak yapıyorlar bazıları bazılarıda örnek alarak yapıyorlar

nildogcat

Kumunu mu örtmüyor demek istediniz?

nildogcat

Ben şöyle yapıyorum benimde kızımın başına geliyor tuvaletten çıktıktan sonra poposunda kaka kalmaması için kedinizin popo bölgesindeki tüyleri kısaltabilirsiniz yapışmaması için kumunun üstünü örtmesi annesinden öğrendiği iç güdü eğer denk gelirseniz tuvaletini yaparken patileriyle siz kapattırısanız alışabilir.

BlindCat

Benim kedim 3haftalık yeni kuma yapmaya başladı ve kendisini temizliyor ve kakasının üstünü yapamasada kapatmaya çalışıyor benim kedim içgüdüsel olarak yaptı ama kardeşi yapmıyormuş kardeşi kuzenimde kediyi1haftalığına dayımın kedisinin yanına birakmış dayımın kedisi3 yaşında bu arada ve şu anda kendisi yapabiliyormuş bole bir şey oneririm

sammiller

hem kumunu örtmüyor hem de kendisini temizlemiyor, poposunda kaka lekesi kalıyor hep, ben bir kere bir mendili hafif ıslatıp arkasını sildim ama yapmamayı düşünüyorum alışmaması için