Kedimin Agresif Olmaması İçin Ne Yapmalıyım?

aigenc

Herkese merhaba, kedim daha 4,5 aylık ve sakin yapılı bir dişi. Fakat büyüdüğünde agresif olur diye korkuyorum. Gayet oyuncu, gün içerisinde onunla çok vakit geçirebiliyorum, enerjisini atıyor ve iyi besleniyor. Kedimi sokaktan sahiplendim benden önce yaşadığı bir travma var mı bilmiyorum. Bazı kediler yavruyken çok sakin olmasına rağmen büyüdükçe agresif oluyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Zamanı geldiğinde kısırlaştıracağım.

2 CEVAP

Firuzecik

Ona her zaman sevecen ve sakin davranın. Yaptığı kötü davranışları cezalandırmak yerine iyi davranışları pekiştirmek için ödüllendirin. Hoşlanmadığı ortamlara insanlara maruz bırakmayın. Zamanı gelince kısırlaştırın.

aigenc

Tamamdır, teşekkür ederim ฅ^•ﻌ•^ฅ