Felix Yas Mama

ilknrdaisy

Merhabalar ben yokken annem kedime felix adlı yaş mamadan denettirmis, normalde asla market mamalarina yönelmem, ama annem 2 haftada bir 100 gram yiyor bir sey olmaz falan diye israr ediyor. Kedim 1.5 yaşında ve daha once idrar yolu enfeksiyonu gecirdi 2 haftada 1 100 gram felix mama yemesinde bir sakınca var mı?

16 CEVAP

Reyyanhan

Felix yaş mama güzel . Kötü değil . Ama iyide değil

DidemCan

*********nın yaş mamaları güzel bence içeriği de güzel Şila çok severek yiyyor. Bonacibo alma ama yaş mamaları güzel bence. Felix de yiyyr. Ben ikisini kullanıyorum. İkisini de seviyor. Verebilirsin bence

Denizzzzzz

Benim kedim felix dışında yaş mama yemiyor mesela ben bir sıkıntı yaşamadım

Bobo1903

Arkadaşlar yaş mama olarak arada verin tabi ama tavsiye etmem. İcindekiler kısmına bakar misiniz en az %4 et diyor. Bu ne demek ? Geri kalanı ne o zaman? keza Gourmet yaş mamada bunun gibi. Yaş mama olayında yine kuru mama gibi market mamaları sınıfta kalıyor. Bende bu zamana kadar ulaşılabilir olduğundan felix verdim ama biraz araştırdıktan sonra naturea yaş mamanın ideal bir mama olduğuna karar verdim buna ek olarak schesir yaş mamada yedirebilirsiniz.

ilknrdaisy

Kedimin yataklara çiş yapma huyu vardı yapmadığı için ödül olarak değişiklik yapmak için veriyor annem birazda... Yasadigim yerde brit care cok aradim ancak ne kuru ne yaş mamasini bulamadim, *********.com dakilerede guvenemiyorum...... Royal canin pro planinda 100 gramlik mamasina 6 tl vermek istemiyorum acikcaksi..

patili

******* veya *********da her türlü aradıgınız yaş mama kuru mama var. özellikle *********da. advance kuru mama markasından instinct markasına kadar hepsi.

DidemCan

Bence zarar vermez. Yaş mama yaş mamadır. O kadar kötü değil felix

LadyAndCat

İlknur;
Korkma! Tam tersi idrar yolları hastalıklarına karşı yaş mama iyi geliyor.
Bazı kediler sadece Felix yaş mama yiyor:)) burda da yazmış arkadaşlar.
Korkmana gerek yok. Kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum.
Fransa’da üretiliyor. İthal geliyor.

Phoenix3

Felix in kötü bir mama olduğunu düşünmüyorum. Kedim her çeşidini severek yiyor ve şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadık.

ilknrdaisy

Felix almasinin sebebi ise internetten alışveriş yapmamasi ve en kolay felixi bulması.

ilknrdaisy

Kapida odeme ve kargo olayi çok pahaliya geliyor ancak toplu alışveriş yaptığım zaman alabiliyorum internetten, ve annem internetten alışveriş yapmayi bilmediginden kolay ulaştığını alıyor, sadece felix 2 haftada 1 zarar verir mi diye merak ettim :/

Zarar vereceğini düşünmüyorum ama kediniz böyle özel bir durumu varsa bir veterinerle görüşün derim her ihtimale karşı. Bunun dışında tabii ki çok daha iyi mamalar var ama bütçenizi zorlamayacak hem de içiniz rahat edebileceği bir diğer seçenek de Golosi. iyi bir İtalyan maması, fiyatı da uygun.

Ben gurmet kullanıyordum veterinerin Felix de kullana bilecegimi ve çok güzel ve saikli olduğunu bizzat veterinerimden tavsiyeli

2 haftada bir felix olabilir sorun degil ama 2 gunde bir kaliteli bir yas mama verin idrar yolu sorunu icin 2 gunde bir yas amma yemesi lazim ama felix gibi manalar degil kaliteli mamalar schesir, nutri feline, gimcat, Nd gibi vs.

myrnzkyn

ben 1-2 hafta da bir veriyorum bir sıkıntı çıkmadı gayet severek yiyor kedim😻