Ortalama Aylık Taurin Miktarı

medu42

Arkadaşlar mamalar için de sizin bildiğiniz üzere taurinler çok değişiyor kimisi 800 kimisi 5000 fakat bu farklar neden örnek pro choice somonlu alacaktım 2 kiloluk taurin 1200 diyor yani bunun yeterlilik seviyesi nedir ne kadar olmalı. Takviye tavsiyesi istemiyorum soruma cevap bulayım kafi

2 CEVAP

melist35

bunun bi min-max miktarı yoktur. zaten mama içindeki taurin mg miktarı kilo başınadır, kuru mamalarda da en az 400 mg olmalıdır. kedinin taurini hiç almaması problem. fazlası da zarar etmez. ama mamanın içeriğini diğer mamalarla kıyaslarsak taurin içeriği düşük bence. n&d 4000mg taurin kullanırken diğer markalar ortalama 2000-2500 mg kullanıyor. baktığınız mamanın taurin orani biraz düşük olduğu için ekstre taurin macun verebilirsiniz veya başka mama bakabilirsiniz

medu42

Taurin macunu 60 TL civarı iyisi o fiyatı koysam zaten taurin yüksek mama alabilirim ama daha detaylı bakacağım