Kedim Gaz Çıkarıyor

zeysf

merhabalar yeni sahiplendiğimiz 2 aylık iran kedimiz sürekli kokulu gaz çıkarıyor önceki kedimizde hiç böyle sorunlarla karşı karşıya kalmadığımız için tam olarak bilmiyorum 2 gün önce de beyaz bi köpük şeklinde kusma oldu veteriner hekimimize götürdüğümüzde muhtemelen iç parazitten dolayı karnının şiş olduğunu ve boğazlarında da hafif şişlik olduğunu söyledi ve ilk iç parazit uygulamamızı olduk eski evinde advance mama yiyormuş alışması için biz de bir süre advance verelim dedik neden kaynaklanabilir bu sorunlar?

5 CEVAP

zeysf

@medu42 , @Nazliig teşekkür ederiz 💖

Cookietobby

Kediniz çok tatlı 🥰

Nazliig

Kedinizin gaz çıkarması mamasını hızlı yemesinden olabilir veya bazı mamalarda olabiliyor. Kedinizi sıcak tutun, üşütmesin. Kakasını kontrol edin eğer bir sorun fark ederseniz veterinere danışın. Köpük şeklinde kusmasının nedeni midesinde toplanan tüyleri çıkarmaya çalışmak olabilir. Ama bir gün içinde sürekli kusarsa, bilin ki normal bir durum değil. Bunun için malt kullanmanızı öneririm.

medu42

Kediler gaz çıkarabilir ya benim sıpaya karın masajı yapıyorum bazen affetmiyor hiç😅kız olacak birde . Ama sizin gaz ve kusmanın sürekli olması normal değil.Biraz daha light hassas mama bakın bence.Güzellik hassas bir mideye de sahip olabilir.Veterinerin dediği gibi parazit bitmemiş de olabilir bazen 2 tekrar yapılabiliyor parazit uygulamasın da

zeysf

@cookietobby teşekkür ederiz sizinkiler de tam ısırmalık💖