2 Aylık Kedi

Kedisevercat

Arkadaşlar 2 aylık van tekir kırması kedim içimn hangi malzemeler en küçük ayrıntısına kadar yazarsanız sevinirim yani 2 aylık kedim için bütün malzemeleri yazın. En ufak şeyine kadar. Şİmdiden sağolun

13 CEVAP

Panky55

  • mama ve su kabı

  • yaş mama (yiyorsa kuru mama)

  • ek takviye olarak vitamin macunları var

  • kum kabı kum küreği

  • kum

  • tarak fırça

  • tırmalama tahtası

  • oyuncaklar

Havanese_Siri

Mama/su kabı, kum kabı, kum, yatak, taşıma çantası, tarak, kuru mama (orijen kitten öneririm), yaş mama (brit care öneririm), malt (gimcat), tırmalama tahtası/oyun evi, oyuncak, tırnak makası, gerekirse vitamin takviyesi

Panky55

Rica ederim

Kedisevercat

teşekkür ederim

Kedisevercat

çok sağollll

Kedisevercat

sağolun

cute_catTR

mama,su kabı,tırmalama tahtası,yatak,taşıma çantası,tarak/fırça,tırnak makası,diş fırçası,parfüm(istenişirse)
oyuncak,kedi kumu,vitamin,tasma(boyununa takılan), tasma (gezdirmak için)
en önemlisi ise sevgi

Kedisevercat

:)))

Ahmetemind

--Kesinlikle Alman Gereken Şeyler:--
•Kuru Mama (Yavruyken orijen kullanabilirsin büyüyünce acana tavsiye ederim.)
•Mama Kabı Ve Su Kabı (Plastik alma.Porselen ve metal alabilirsin)
•Kedi Tuvalet Kabı (Derin olsa iyi olur.)
•Kedi kumu (Bentonit olsun sakın kristal alma.)
•Kedi kum küreği
•Taşıma kutusu (veterinere filan götürürken çok gerekli)
•Tırmalama tahtası (bence çok gerekli.Hem mobilyaların için hemde kedinin tırnakları için alman gerekli)
•Tarak (Her gün taramak için normal bir tarak yeterli.15 günde bir furminator gibi kaliteli taraklarla tararsan daha iyi olur)
--İsteğe Bağlı Olarak Alman Gerekenler: (Bunları da alsan iyi olur.)--
•Vitamin (Tüy sağlığı için vitamin alabilirsin.İçinde biotin olursa daha iyi olur.Biotin tüy dökülmesini engeller)
•Tırnak makası (Kesebilirsen alabilirsin.İstersen veterinerde de kestirebilirsin.)
•Oyuncak (Aslında çok almana gerek yok kalem filan her şeyler oynuyorlar alman sana kalmış)
•Yatak (kendinde yapabilirsin kutudan filan)
•Tasma (Kaybolma riskine karşı sadece boyuna takılan tasmalardan alabilirsin.Gezdirmek istersen göğüs tasması alabilirsin)

Ben bunların yeterli olacağını düşünüyorum.Yine de bazı durumlarda başka şeylerede ihtiyaç duyabilirsin.

Hmm yorumları okudum da o kadar da abartmasak mı ki :) Durumun bunların hepsini zorlanmadan alacak kadar iyi ise tabiki al fakat bu kadar da masrafa gerek yok gel sana açıklayayım:

  • Kuru mama (ben brit care veya proplan öneriyorum royal canin alma)

  • Tuvalet (açık yada kapalı olabilir ama kapalı tuvalette koku yapıyor bir zamandan sonra tuvaletn içi acayip kokuyor açık alırsan kokusuz veya vanilya,portakal vs. kokulu kumlar var yani dışarı fazla koku yapmaz şahsen benimki açık)

  • Kum (Çok dikkat etmek gerekir kristal arkadaşın dediği gibi kesinlikle alma zararlı. Sana vancat vanilya kokulu ince taneli 10kg öneririm minimum 2 ay yetiyor,bulamazsan sanicat de olabilir bence bu ikisi en kalitelileri)

  • Taşıma kabı (Hani kutu içinde veya başka bir şey ile getirip götürebilrsin ama taşıma kabı çok iyi lur alırsan)

  • Tasma (Heveslisindir sen yüzden tasma alsan minik yaramaza hem kaybolursa insanlar ev kedisi olduğunu anlayabilir daha kolay bulunur hem çok tatlı durur ama dişi ise fazla takma özgüven eksikliği yaşıyorlar)

  • Yaş mama (Dha küçük o yüzden haftada 2-3 kez verebilirsin yine brit care öneriyorum hem çok kaliteli,profesyonel hem uygun fiyatlı bir marka)
    -Vitamin (olsa güzel olur)
    Bunlar yeterli gelelim alternatiflere:
    Mama su kabı demişler fakat ben boşuna masrafa krşıyım yok mu evinizde kullanmadığınız veya az kullandığınız porselen ya da cam derin tabak?Çorba tabağı falan?Elbet vardır ayır iki tanesini koy mamasını suyunu oh ne güzel.
    Oyuncak demişler yok mu evinizde hiç pi,kçük top,lazer?Hadi lazer yoktur belki ipte mi yok canım al ipi salla o da onun peşinden koşturur duru zaten küçük topta varsa bağla ipi topa oh ne güzel.
    Tırmalama tahtası demişler hadi o çetrefilli bir malzeme evinizde varsa tırmalayacağı küçük halı veya eskimiş deri bir şey verebilirsin afiyetle tırmalar ama yoksa bence de tırmalaması için illa bir şey gereklidir alabilirsin.

Basakdd6

Mama su kabı
Mama vitamin malt yaş mama vs
Tuvalet kabı
Oyuncak
Taşıma çantası
Kedi çimi isteğe bağlı
Tarak /tırnak makası
Yatak
Tuvalet önü paspası
Tasma

theyusra

+ödül maması. kedilerin psikolojisi için çok önemli.
ayrıca kum seçiminize dikkat edin lütfen, tozutmayan ve aktif karbonlu bir kum olması önemli diğerleri kedilere zarar veriyor.
ve dişleri kaşınmaya başlayacak yakında o yüzden ona uygun oyuncaklar alırsanız rahat edersiniz.

End_19

Yukarda arkadaşlar detaylı şekilde yazmışlar ekleyecek bir şey bulamadım doğrusu 😀