5 Yaşında Erkek Cavalier Oğlumuzun Yavrusu Oldu, Birini Almak İstiyoruz (Dişi)

alexxx

Oğlumuzun aşıları tam, ancak yavruya bir şey bulaştırabilir mi dikkat etmemiz gerekenlerle ilgili tecrübeli evcil sahiplerinin önerilerine açığım

4 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Yavruya bir şey olmamasi icin aşilari yaptirilmalidir.Gençlik siz de bilirsiniz ki onlar icin hayati risktir.Ayrica annesinden ayrilana kadar beklemeniz gereken süreç icersinde yavrunun tüm aşilari yapilmiş olur, ikisi de mutlu mesut yaşarlar.

alexxx

Cevabınız için teşekkürler, ilk aşıları 6-8 haftalıkken yapılmalı deniliyor. Bebek şimdi 5.5 haftalık, biz aldığımızda ilk aşısı yapılsa bile 2. dozlar henüz tamamlanmamış olacak bu yüzden endişeliyim. tüm aşıları tamamlanana kadar da anneleriyle kalma imkanları da yok.

Superisi814

Anneleri ile kalma imkani olmayisina üzüldüm.Yavru köpekler 3 aydan önce anneden ayrilmamali.Yeterli beslenememiş , egitim alamamiş ve tramvali oluyorlar.Ilk aşi korumasi devreye giricektir ve sizin de köpeginizin asilari tamsa risk cok düşük.Genelde veterineler yaşanilan bölgedeki salgini da dillendirirler zaten.Mecburiyet varsa mama ve su kaplarini kesinlikle ayri tutun derim.

alexxx

tekrar çok teşekkürler :)