Kedimin Cinsi Nedir?

milommm

Merhabalar arkadaşlar,
kedimin cinsi nedir van kedisi mi bu? Daha 3 aylıkken sokaktan alıp sahiplenmiştim.

14 CEVAP

starthebudgie

Öncelikle, aşırı derece ihtiyaç duyulmadığı sürece kedileri yıkamamak gerekir. Kediler, steril bir dile sahip olan canlılardır. Kendilerini yalayarak temizlediklerini görebilirsiniz.

Eğer kedinizin tüylerine, dili ile tamizleyemeyeceği yapışkan maddeler bulaşmışsa, o zaman yıkanması gerekir. Bunun dışında asla kedinizi yıkamayın.

Denizygt

Kediler yıkanmaz neden yıkayıp strese sokuyorsunuz ki yazık

Denizygt

@milommm araştırırsanız biraz olsun yaptığınız şeyin yanlış olduğunu öğrenirsiniz.

Bestenmio

Van kedisi kırması

milommm

Çok ısırıyor bu, ısırma alışkanlığından bir türlü vaz geçiremedim. Yabancılara da tırmık atıyor kııh yapıyor.

mihriii

daha yavru olduğu için normal ısırması siz alıştırmamaya çalışın sert bir sesle hayır deyin

sforselin

Kedi çünkü :) Elinizle oyun oynatmayın, oyun oynarken elinizi ısrmaya başlarsa oyunu bitirin. Kediler genelde yabancıları sevmezler. Misafirleriniz çok üstüne gitmesin. Ödül maması vs verdirebilirsiniz arayı yumuşatmak için

milommm

Van kedileri suyu sever diyolar ama benim ki nefret ediyor, banyo yaptırırken çok korkuyor sağa sola tırmanmaya çalışıyor kaçmak için.

Buketbayraktar

Van kedisi sarman kırması. Sarman yönü ağır basmış :)

Verdatrtp

Van kırması. Safkan değil yani

milommm

@Denizygt pis mi dursun kedim.

Her ne kadar kendilerini yalayıp temizleselerde arada bir yıkanması lazım bence. Ben üç kere yıkadım şimdiye kadar her hangi bir zararını da görmedim aksine mis gibi oldu tüyleri falan parladı.

Nazliig

Van kedisi ile sarman kırması :)

mihriii

yuh saçmalamayın boşu boşuna strese sokmayın hayvancağızı kediler yıkanmaz biraz araştırın

caglaauzun

kediniz pis durmaz kendini yalayarak gayet tertemiz yapar. ha şayet yalamıyor ve temizlemiyorsa bu normal değildir veterinere gitmeniz gerekir. ayrıca yıkayarak derisine de zarar verebilirsiniz. kepek vb. olabilir.