Kedimin Tırnağı Kanamış

meysakcr

Arkadaşlar yeni gördüm kedimin tırnağı kanamış ne yapmam lazım mikrop kalmaması için Batikon falan sürsem birşey olur mu en yakın bukadar çekebiliyorum

7 CEVAP

kedilikizzz

Batikon iyi gelir mikrop açısından en azından temizlersin ama sonradan yalar batikonu. Yalasın sıkıntı olmaz sen nasılsa mikrobunu almış olursun ama tuvalete girip çıkınca bak orada kum falan kalmasın asıl o zaman mikrop kapabilir. kanama devam ederse de kesinlikle veterinere gidip bir kan durdurucu tedavinin yapılması lazım geçmiş olsun. Tırnağını sökmemiştir sadece kanatmıştır inşallah ?

kedilikizzz

Bide neden kanamış acaba tırnağını keserken falan mı ?

meysakcr

Yok evde yoktuk bugün bende gelince gördüm tırnağını sökmemiş sadece kanamış batikonu sürünmesine hiç tepki vermedi ben biraz yanar falan diye düşünmüştüm yalamıyoda şuan normal duruyo anlamadım

kedilikizzz

Olsun yalamaması çok güzel. Zaten batikona çok tepki vermiyor benim kedim de. Sadece kokusundan rahatsız olup yalıyor ama kedinin vücuduna iyice baktınz mı belki başka bir yeri kanamıştır tırnağıyla kaşıdığı için oraya kan bulaşmıştır ?

meysakcr

Yok hayır sadece tırnağının orda var

kedilikizzz

Tamam o halde kanı temizleyip batikonlamanız yeterli olur.

Ece5

Bir yere sıkışmıştır çekerken kırılmıştır biraz bizimkindede öyle olmuştu evde yoktuk geldik kanamıştı tırnağı aynı böyle sorun yok kendi kendini tedavi eder onlar