Kedimin Boynu Neden Böyle ?

Sucre

Yavru olan benim kedim büyük olanda aynı tüy yapısına sahip başka bir kedi. Sadece benim kinde var sanıyordum ama değilmiş boyun altı tüyleri neden böyle keçelenmiş gibi bilen var mı

3 CEVAP

fatma_nur42

tasma kullandınız mı bir süre?

Ecemecme

Bizimki gibi uzun tüylü kedilerde hergün aksatmadan tarama yapılması lazım. Normal bir tarakla hergün tarayın. 2 haftada bir de daha işlevsel bir tarakla (furminatör veya bobo uzun tüylü kedi tarağı) tararsanız bu tür topak ve keçe sorunuyla karşılaşmazsınız. Biotin ve B vitamini içeren takviyeler de kullanmanızı tavsiye ederim.

CanKurtaran

Aynen katılıyorum