Cinsi Nedir?

edayimben

Bu gün sokakta kedileri beslerken bu kediyle karşılaştım. Kedi cinsleri hakkında pek bir bilgim yok ama merak ettim. Bayadır besleme yapıyorum ama ilk defa bu kediyle karşılaştım evden atılmış olabilir diye düşündüm ama bilmiyorum.

14 CEVAP

edayimben

Evet takip ve güvenlik şartlarıyla sahiplendireceğim ve mümkün olduğunca iyi birini seçmeye çalışacağım. Etraftakilere soracağım eğer sahibi yoksa sahiplendiririm teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Seymaaacaan

Büyük ihtimalle sokağa atılmış bir cins kedi😔 evden atıldığı için sokakta yaşayamaz güvendiğiniz kişilere sahiplendirebilirsiniz

edayimben

Evet bende evden atıldı diye düşündüm :( Bir daha karşılaşırsam eve alıp petlebiden ilan açabilirim belki

Superisi814

Belki evden kacmiştir ve sahibi de yanayakila onu ariyordur...Lütfen sahiplendirmeden önce sahibi var midir onu bir arastirin.Hepimizin basina gelebilir...Dilerim ariyan sahibi varsa bir an önce buluşsunlar..

edayimben

Tabii önce etrafa sorup soruşturacağım. Evden kaçmış olma ihtimali de var

kasksksk

iran kedisi gibi duruyor

Verdatrtp

Keşke daha net bir fotoğraf koysaydınız yüzü eğik olduğundan pek anlaşılmıyor, Ankara kedisi olabilir, White British Longhair olabilir bir arkadaşımda var da ona benzettim biraz.

Seymaaacaan

Beyaz ve cins olduğundan onlarca sahiplenmek isteyen insan çıkacaktır lütfen iyi seçin sahibini 💕

Verdatrtp

Evden kaçmış olabilir sahibi çıkmazsa sahiplendirebilirsiniz bence

Zeynepulku

Lütfen korumaya alın, daha yeni kaynbolmus gibi. Kaybolduysa ailesini arayin. Bulamazsanız da sahiplendirin isteyecek çok kişi olacaktır

Seymaaacaan

Kediyi sahiplendirdiniz mi💖

cinsi kediye benziyor.

edayimben

Yok maalesef kediyi bir daha bulamadım. Etraftakilere de sordum ama gören olmamış. Birinin aldığını düşünüyorum veya evden kaçtıysa sahibi bulmuş olabilir.

Erkek ise ankara kedisi, iran kedisi, longhair yazan arkadaşlar var ama, iran kedisinin karakteristik yüzüne benzemiyor, british longhairin karakteristik kuyruk kısalığına sahip değil. Fakat kedi dişi ise damar almış gibi görünüyor baba veya anne ankara kedisi olabilir, gözlerinde ve derisinde sorun var bu da bir dönemin ev kedisi olduğuna fakat 5 veya 6 ayı aşkındır sokakta olduğuna işaret, sahibini bulmadan veya sahiplendirmeden önce gözleri ve derisi için tedavi ettirdikten sonra işlemleri yapın iyilik yapmış olursunuz