Kedilere Çip Takılması

Verdatrtp

Kedim ilk yıllık aşılarını oldu ama veteriner hiç çip takmaktan bahsetmedi ben de her gittiğimde sormayı unutuyorum takılacak mı ya da taktırmak zorunlu mu mikro çip tam olarak ne işe yarıyor sizce önemli mi ben kedimin her şeyi tam olsun diye taktırmak istiyorum aslında ama veteriner hiç taktıralım falan demedi?

7 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Mikroçip henüz ülkemizde tam olarak yaygınlasmadi bu nedenle veterineriniz bahsetmemiş olabilir.Mikroçip kedi ve köpeklerin deri altina yerlestiriliyor.Mikrocip okuyucuyla bakildiginda kimlik bilgilerini gorebilicek veteriner.Boylece calinir ya da kaybolursa yasal olarak size kayitli oldugundan sahibine hayvan verilmek zorunda.Ayrica hayvanini terk edenler bulunucak diye umut ediliyor.Ben bu kisma pek inanmiyorum bir cok evcil kimliksiz ya da sokak canlarinin bir cogu kimlilsiz.
Mikrocip zorunlu evet !

Thekedi

https://www.suzionline.com/kedi/kedi-mikrocip-kimlik-sistemi-hakkinda-her-sey/

Burdan bakabilirsiniz. Her 3 hayvandan biri kayboluyor ve mikrochip olmadan %90 geri dönemiyor. Bu benim taktırmam için yeterli bir sebep.

Zeynepulku

Zorunlu, 2013 veya 2022ydu sanirim son tarihi

Gmz91910

Mıcrocip bende kedime taktırmak istiyorum tam olarak bilgi sahibi degilm bu konuda.kedim evde ama olurda kaçarsa vs.onu bu şekilde bulabilirmiyim?her açılan kapıya atlıyor çıkıp gidicek diye ödüm kopuyor:)

Verdatrtp

Teşekkür ederim ben de taktıracağım yakın zamanda.

tyguler

Uçakta yolculuk edecekseniz taktırmanız gerekiyor. Ben taktırmadım kedim ev kedisi dışarıya hiç ćıkmıyor falan diye.
Google keşfette gördüm sanırım mikroçip zorunlu hale getirilecekmiş ama bilmiyorum yalan haber de olabilir

kubrakorukcuu

Veterinerim 2022 Ocak’ta zorunlu olacak demişti. Gözümün bebeği gibi kedilerim, ben taktırmayı düşünüyorum ve destekliyorum .