İyi Mama

servetnilay

kedime normalde pro plan kısır somonlu veriyordum fakat iştahlı yemiyor ve değiştirmeye karar verdim sizin kullanıp beğendiğiniz mama var mı??

13 CEVAP

yokistead

Nd bence. Çeşit de çok. Kısır olarak kuzu, bıldırcın, balık, tavuk. Yetişkin de geyik, ördek. Değiştirebilirsiniz sürekli aromalarını

Nd özellik ve içerik olarak güzel fakat son zamanlarda çok saçma sapan bir fiyat artışı oldu şuan en iyi mama acana bence içerik olarak muhteşem eğer bütçenize uyuyorsa acana kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum

Kebikec

Bu sıralamayı yüksek orta kalite diye kendi fikriniz doğrultusunda mı yaptınız yoksa bir dayanağı var mı? Uzun bir süre kedi sahiplenmeden önce içerik inceledim de royal canin misal tahıl gluten mısırı basmışlar. Hills'in içeriği desen gizemli net bir et bilgisi yok.

orhdoner

En güzel içerik olarak Acana,orjen ve ND biz sürekli ND kullanıyoruz içeriği gayet iyi mısır gluten bs.bişey yok. Gayet memnunuz hills ve royal canin mamaların içinde et ve türevleri yazıyor belli değil ne olduğu içeriği mlaesef hem pahalı hem de içeriği belli değil ..

Oqrenerde06

Yüksek kaliteli mamaya royal canın ile proplanı koydunuz mu gerçekten @kaskksks

Nazliig

Pahalı olarak; Acana, Orijen, Nd gibi markalar önerebilirim.
Orta fiyatlı olarak; Brit Care, Felicia, Prochoice, Fitmin, Bozita gibi markaları deneyebilirsiniz. Bize bir fiyat aralığı belirlerseniz, eminim daha çok öneri sunarız❤

Bütçenizi bilmiyorum o yüzden nd,orijen, acana alabilirsiniz. Brit care yeni beyaz serisi de güzel fakat bazı sorunlar olabiliyormuş (ishal, ağız kokusu vs) onun dışında fitmin ve bozita var yine içeriğini beğendiklerim arasında. Bunları kullanmadım fakat size mama çok mama seçeneği sunmaya çalıştım. İyi günler...

Buketbayraktar

Nd alabilirsiniz ben biraz daha düşük bütçe olsun istediğim için britcare almıştım 8 aydır kullanıyorum eski seriyle başladım yeni tahılsız seriye geçince herhangi bir sorun olmadı. Kaka vs. Severekte yiyor. Her mama her kedide farklı şeylere sebep olabiliyor ben memnun olduğum için değiştirmedim

Oqrenerde06

Uygun fiyat iyi içerik felicia var müşteri memnuniyeti çok iyi.

kasksksk

Şimdi kedinize bir mama önermek doğru olmaz. Çünkü her kedinin ihtiyaçları ve bünyesi birbirinden farklı. Ben en iyisi size 'yüksek kalitede mamalar' 'orta kalitede mamalar' ve 'düşük kalitede mamalar' diye bir gruplandırma yapayım ve siz bu mamalardan istediğinizi seçin. Aklıma gelen her mamayı yazmaya çalışacağım. Bu arada şu şekilde gruplandırmadım örneğin 1. sıradaki en iyi mama 2. sıradaki onun bir alt segmenti vs.

YÜKSEK KALİTEDE MAMALAR
Acana, Orijen, N&D, Pro Plan, Royal Canin, Brit Care, Hills vb.

ORTA KALİTEDE MAMALAR
Bonacibo, Felicia, Golosi, Prochoice, Advance, Bozita, Matisse, Fitmin vb.

DÜŞÜK KALİTEDE MAMALAR
Whiskas, Goody, Bonnie, Friskies vb.

schembri2

Orijen
Acana
Taste of Wild
ND
Wellness

PROPLAN SOMONLU

servetnilay

ND’nin üzeri olan mamaları maalesef alamam acana orijen gibi...