İç Ve Dış Parazit Damla Uygulaması Sonrası Ne Kadar Süre Kediye Dokunmamak Gerekiyor?

milommm

Merhabalar,
kedime bugün iç ve dış parazit damlası/ilacı uyguladım, veteriner ilk üç saat dokunmayın dedi ama benim merak ettiğim bir kaç soru daha var. Yanıtlarsanız sevinirim. Bu arada Broadline spot on lacını kullandım.

kediye ne kadar süre daha dokunmayım?
ilaç kuruduktan sonra kediyi yıkamak falan gerekiyor mu yoksa o şekilde mi kalacak?
bu ilacı kullananlar var mı, varsa tecrübesini paylaşabilir mi, iç parazit için işe yarıyor mu?

5 CEVAP

mihriii

damlanın yapıldığı yere kuruyana kadar dokunmayın yeter ve yıkamanıza gerek yok kuruyor zaten

zba7

Bu ilaç hem iç hem dış parazit için kullanılıyor diye biliyorum. Kedinizin o bölgesine kuruyana kadar elinizi sürmeyin.Garanti olsun diyorsanız 1 gün o bölgeye elinizi sürmeyin. Kuruyacaktır zaten o. Kedinizi yıkamanıza gerek yok.Hatta belki yıkamak iyi de olmayabilir.

milommm

Kuruduktan sonra tekrar sevebilir miyim?

RuveydaK

Benim gittiğim veteriner hekim en az 1-2 gün beklemem gerektiğini söylemişti ilacın emilmesi için. Net 1 gün bekle bence 2. güne de bakarsın benim kedimde dışarıdan belli oluyordu hala ıslak olduğu mesela

RuveydaK

Yıkamayın kesinlikle bunu gerektirecek bir durum yok ve elbette kuruduktan sonra sevebilirsiniz.