Stiç Balkondan Düştü

Senasakar

Balkon mermerine dayanmış bir sandalye vardı. Muhtemelen oraya çıkıp dışarıyı izlemek isterken oldu herşey. Sandalyeyle beraber aşağı bahçede gördüm Stiç'i. Yerde öylece yatıyordu. Veterinere gittik. Bir yeri kanamamıştı. Acı çığlıklar atıyordu. Ayağında kırık varmış. İğne yapıp gönderdiler. Eğer hayati tehlikeyi atlatırsa iki gün içinde ameliyat edebilirlermiş ancak. Dayanamıyorum. Öylece yatıyor. Ayağını kullanamıyor. Yapılan iğnelerin ne işe yaradığını biliyormusunuz? Hayati tehlike denilen olay canımı çok sıkıyor. Bütün tedavi hemen yapılsın istiyorum ama olmuyor. Ne yemek yiyor ne su içiyor. Yaş mama aldım yemedi. Süreç nasıl ilerliyor daha önce yaşayanların yardımcı olmasını istiyorum.

13 CEVAP

patili

sizin normal sıradan bir veterinerdense başarılı bir hayvan hastanesine gitmeniz lazım ama. öyle bi durumda hele ki HAYATİ TEHLİKE VARSA eve göndermeleri cok ama çok yanlış. Klinikte gözetim halinde tutulup serum vs de takılmalıydı. Ben anlamıyorum bazı veterinerleri. Geç olmadan, sakinliğinizi de koruyarak bi vet hastanesi bulun. Istanbuldaysanız acıbadem vet house çok güzel. Edip beyle görüşme talep edin direkt. veya 24 saat açık olan Animallia hayvan hastanesine götürün. Ankaradaysanız da Cat hospital kedi hastanesine gidebilirsiniz. Diğer şehirlerle ilgili bilgim yok

patili

vethouse acıbademden kiminle görüştüniz telefonda? oradaki vetleri tanırım aşağı yukarı. normalde getirin der ve kendi bakım ünitelerinde kontrol ederlerdi mutlaka. bilemiyorum şuanki durumunuzu tabi ki. en dogrusunu siz ve danıştıgınız vetler bilir. inşallah saglıkla yaşar kediniz

Havanese_Siri

kıyamam ya

Senasakar

İyi geceler. Bugün tekrar iğneye gitmemizi istemişti veteriner. Sabah biraz yaş mama yedi. Gece inlemekten hiç uyumadı. Ayağa kalkmak istediğinde canı çok acıyor acı acı çığlık atıyor. Topallayıp üç dört adım sonra uzanmak zorunda kalıyor. Yarın röntgen çekilip kırığın durumuna göre ameliyat edilecek. İyileşme süreci yada ameliyattan sonrası hakkında benimde bir bilgim yok. Röntgen sonucuna göre konuşabiliriz durumu dedi veteriner. Şu iki gün iki yıl gibiydi. O bağırdıkça ben ağladım. Böyle anlatmak hiç kolay değil inanın. Yemek yiyip kuma girmeye çalışmasından hayati tehlikesinin olmadığına inandırmak istiyorum kendimi. İç kanama belirtileri göstermedi çünkü. Dışkısındada problem yoktu. Şuan tek istediğim acı çekmemesi. Eskisi gibi geceleri beni uyandırması,ısırması,kovalaması. Ona baktıkça içimden bir şeyler kopuyor..

Senasakar

İstanbulda'yım. Önerdiğiniz iki veteriner kliniğiylede telefonla iletişim sağladım. Durumu anlattım ama bizimde duruma göre eve gönderdiğimiz kediler oluyor şeklinde konuştu. Muhtemelen kedinizin rahat etmeyeceğini düşündükleri için göndermişlerdir falan dedi. Ben herşeyi yapmaya hazırım yeter ki atlatacağını bileyim. Nasıl davranmalıyım lütfen bir şeyler söyleyin

Havanese_Siri

Veterineriniz işi bildiğiniz şansa bırakmış gibi bir şey bu. Hayvan hastanesine götürün acilen.

Reyyanhan

Bu adamlar nasıl veteriner olmuşlar ya. Daha insan olma evresini tamamlayamadan

Belki merak eden olmuştur diye son durumundan bahsetmek istedim şuanda uyuyor durumu iyi stiç veterinerde cok hırçınlaşıyor tıslıyor kendını elletmıyor dolayısıyla veterınerde olsaydı bu kadar rahat uyuyo olmazdı oyuzden eve yolladıklarını dusunuyorum @patili bahsettiginiz veterinerleri aradım ama onlarda aynını yapardık dedıler kedının rahatı açısından yarın yine götürücez dualarınızı eksik etmeyin

İsmini bilmiyorum malesef zaten gormeden kesin bişey diyemeyiz dediler ama hanı benım anlattıgım kadarı ile konustu oda zaten bız avrupa yakasındayız yolda perişan olurdu yattıgı minderi kıpırsatınca bile bağırıyor yavrum

kedilikizzz

Kedinizin hayati tehlikesi neden var biliyor musunuz ? Çünkü sidik torbası yırtılmış olabilir. Aynı şeyleri yaşadm. Sidik torbası yırtılmışsa 24 saat içinde ölüyor. Acaba veteriner serum verip sidik tırbasının durumunu kontrol ettimi ?

kedilikizzz

1 gün bile çok önemli bu durumda inş öyle bir şey yoktur.

Reyyanhan

Kedini eve götürme . Git 24 saat açık hastanenin önünde kamp kur gerekirse . Gözetim altında olmalı. Can bu ya. Boru değil .

kediler

Okurken çok üzüldüm. Kedinizin son durumu Nasıl acaba? Hayati tehlikesi geçti mi?