Kedim El Ve Ayak Patilerini Sürekli "Silkeliyor"

Merhaba. 3.5 aylık bir kedinin kölesiyim.. Fakat kedim son günlerde bazen el ve ayak patilerini silkeliyor. Hani aniden suya dokunduklarında patileri pat pat aşağı yukarı sallarlar ya, öyle yapıyor. Ayaklarını da aynı şekilde🤔 Genelde malt verdikten hemen sonra yapıyor bunu. Sizce neden olabilir?

12 CEVAP

kaşınma hareketi şeklinde yapmıyor. sanki patileri suya girmiş gibi yapıyor. herhangi bir deri rahatsızlığı olmadığından da eminim, her gün kontrol ediyorum kürkünü. bütün aşılarını da yaptırıyorum pire de olamaz. hiçbi anlam veremiyorum çıldırmak üzereyim merakımdan:)

fettahaltuntas

aynı sorunu bende yaşıyorum her su içtiginde burnuna su deydiğinde hatta ve hatta soğuk elimle burnuna dokundugumda ön patilerini titretiyor veterinerim alışkanlık diyip geçiştirmişti ama başka veterinere gidicem ve sorucam 1 hafta sonra felan yazarim size

Malt için küçük bence. Kaşınıyo mu acaba bizim de egzama çıktı pati sallamıyordu ama acele acele orasını burasını kaşıyordu egzaması çıktı bir yerinde Malttan mı tavuklu mamadan mı anlayamadığım için ikisini de bıraktım. Tedavi görüyor şuan Belki sizinkiyle alakası yoktur ama gözlemleyin tüylerini

mihriii

pek bilgim yok ama pire falan olabilir mi

Salihaylmz

Genellikle bir şey yapışınca(kaka özellikle:) ya da patileri çok ıslanınca yapıyorlar patilerinin altını kontrol ettiniz mi acaba?
Bir de maltı çok tüy sorunu olduğu için mi kullanıyorsunuz acaba soruyla alakası yok ama merak ettim ^^

shallwe

Kediniz scottish Cinsi mi

Firuzecik

Benim kızım da maması bitince, bazı yaş mamaları koklayıp yemeyince, vitamin verince falan hep patisini silkeler sanki bişey sürülmüş gibi :)) bebeklikten beri yapıyor. Bi alışkanlık bence de.

kedimin cinsi british blue point. vet tavsiyesiyle basladik malta herhangi bir sorunu yoktu, erkenden baslamanin zarari degil faydasi olur olasi riskleri de engeller demisti. kedili hayatin yeni uyesiyim ben de hicbi bilgim olmadigi icin direkt basladik ama son zamanlarda herkes aa daha cok erken vermene gerek yok ki diyor, birakabilirim her an:) ekstra bir zarari olur mu sizce? butce acisindan beni yormuyor ve ayda dort gun veriyorum 2-3 cm kadar, yerken onu mutlu gormek beni de mutlu ediyor. bu arada patilerini de kontrol edecegim bir daha bu hareketi yaptiginda ama tesekkur ederim. aliskanlik olabilir diyen de olmus, kedidir ne yapsa yeridir diyeyim ona da, o da olabilir cunku:) cevaplariniz icin cok tesekkur ederim

Blackcat34

Benim kedimde aynısını yapıyor bazen. Kısa süre önce bir hafta kadar aynısını yaptı. Herhangi bir şekilde yara ya da farklı bir şey yoktu patisinde. Ama genelde evin halı olmayan bölümlerinde yani parke veya mermer zemine bastığında yaptığını fark ettim :) şuan hiç yapmıyor

evet benimki de hep parkede yapıyor:) teşekkür ederim yanıtınız için. tüyleri kadar ömürleri olsun:)

Elifsu17

Bence bu durum huyla alakalı :) insanların yemeği bitince ellerini silkmesi gibi bir duruma benzer olabilir

evet söylediğiniz gibi bir alışkanlık da olabilir:)